Приводів для розправ над командою Януковича достатньо, – експерт

18:20, 15 лютого 2012

Директор Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна вважає, що парламентські вибори 2012 року в Україні будуть жорсткішими за президентські вибори 2004 року. Однак, з її слів, за результатами голосування за Партію регіонів на цих виборах за списками можна буде прогнозувати результат Віктора Януковича на президентських перегонах 2015 року.

Про це Ірина Бекешкіна повідомила в інтерв’ю журналу Forbes.

На запитання, чим завершаться вибори до ВРУ 2012 року, експерт сказала: «Попри втрату підтримки у населення, більшість в Верховній Раді буде пропрезидентською. Накопичуються грошові ресурси, щоб підкинути що-небудь перед виборами бюджетникам, пенсіонерам. Навіть якщо «сині» програють за партійним списком, вони наберуть більшість на мажоритарних округах».

«Вибори покажуть, яким може бути результат другого туру президентських виборів. Якщо Партія регіонів програє за партійними списками, це означає, що в другому турі Янукович також може програти. У цьому випадку мажоритарники з пропрезидентської більшості будуть постійно оглядатись на опозицію, намагатись не псувати з нею відносин», – сказала Ірина Бекешкіна.

На запитання, чи зможе опозиція претендувати на перемогу, експерт зауважила: «Я навіть боюсь думати, якими будуть вибори-2012. Протистояння буде жорсткіше, ніж в 2004 році… В 2004-му не стільки Кучма тримався за владу, наскільки була паніка в системі. Звідси фальсифікації та будь-які методи, щоб втриматися. Але перед кров’ю зупинились. Сьогодні ситуація значно гірша».

Вона пояснила, що на відміну від чинного президента Віктора Януковича, один з його попередників, Леонід Кучма «нікого не садив, у нього не було Межигір’я та страусиних ферм».

«Після «помаранчевої революції» було менше причин для помсти. Приводів для розправ над командою Януковича достатньо. І в Януковича багато стимулів, щоб будь-якою ціною триматися за владу. Загалом, сьогоднішню владу важко зрозуміти. Вони діють, як люди, які керуються правою півкулею: керуються емоціями, імпульсами, не продумують наслідків рішень. Ніхто ж не прогнозував ув’язнення Тимошенко на сім років. З точки зору політичного рейтингу – це абсолютно непродумане рішення. Тимошенко весь світ сприймає як головного опонента Януковича, а позбавлення її свободи – як політичну розправу. В уяві Заходу – це характеристика навіть не напівдемократичного, не авторитарного суспільства, а справжньої диктатури», – сказала Бекешкіна.

Також вона зауважила, що коли українці бачать масові протестні акції в Росії, пов’язані з виборами, це має певний вплив на українців, «і політиків це буде стримувати».

Як інформував ZAXID.NET, екс-прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко планує брати участь у парламентських виборах 2012 року. Про це сказав захисник Ю.Тимошенко, народний депутат Сергій Власенко.

Водночас прем'єр-міністр Микола Азаров упевнений, що вибори до Верховної Ради у 2012 році пройдуть чесно та прозоро, і запрошує міжнародних спостерігачів у цьому переконатися.

Натомість у Комітеті виборців України кажуть, що є три варіанти зриву виборів до Ради.