«Прийняв рішення підписати закон. Люстрації бути!», - Порошенко

16:19, 3 жовтня 2014

Президент України Петро Порошенко вирішив підписати закон про очищення влади але не виключає його поновлення в разі зауважень Венеціанської комісії.

Про це він написав у п’ятницю, 3 жовтня, на своєму мікроблозі Twitter.

«Прийняв рішення підписати закон. Люстрації бути! Держапарат буде очищений від агентів КДБ і верхівки Партії регіонів», - написав він.

Згодом, під час виступу у Львівському національному університеті ім. Франка, президент ще раз підтвердив, що підпише закон, незважаючи на наявні зауваження до нього.

«У мене є зауваження до закону про очищення влади, але я хочу, щоб ви знали: цей закон буде мною підписаний», - сказав глава держави.

За словами глави держави, якщо будуть зауваження від Венеціанської комісії та Конституційного суду, або ж будуть рекомендації від європейських структур, то він їх внесе до парламенту, як зміни до закону. При цьому Порошенко висловив упевненість, що Верховна Рада їх підтримає.

«Весь державний апарат повинен бути очищений від компартійних і комсомольських діячів, агентів КДБ і верхівки Партії регіонів, яка намагалася відгородити нас від Європи і замкнути нас в Митному союзі. Партію регіонів в результаті дострокових виборів змило на звалище історії і вже тільки заради цього варто було проводити позачергові парламентські вибори», - додав П.Порошенко.

На думку президента іншою першочерговою реформою має стати реформа судів і боротьба з корупцією. Петро Порошенко зазначив, що здивований деякими останніми рішеннями судів, але не має наміру втручатися у їх діяльність, однак додав, що люстрація судової системи «життєво необхідна».

Український президент переконаний, що корупція зараз є «найбільшим союзником терористів і найманців».

«І з цим явищем потрібно покінчити для того, щоб Україна могла нормально розвиватися», - заявив він.

Як повідомлялося, 16 вересня Верховна Рада з третьої спроби прийняла закон про люстрацію. Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що під дію цього закону потрапляє близько 1 млн осіб – фактично вся вертикаль української влади.

Нагадаємо, 25 вересня на прес-конференції в Києві президент України Петро Порошенко повідомив, що ще не бачив остаточного варіанту закону про люстрацію і закликає представників громадськості протягом 10 днів, вивчивши цей закон, внести свої пропозиції. Разом з тим він зазначив, що має намір незабаром його підписати.

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк та голова Верховної Ради Олександр Турчинов, зі свого боку, виступили за підписання і реалізацію закону про люстрацію.

Між тим, генеральний прокурор України Віталій Ярема на прес-конференції у вівторок, 30 вересня повідомив, що прийнятий Верховною Радою закон про люстрацію не відповідає Конституції України та міжнародним нормам, а його вступ в силу спричинить негативні наслідки.

За словами В.Яреми, у громадян, які потрапляють під цей закон «порушуються принципи індивідуальної відповідальності», а якщо цей закон вступить в силу, то Україна «породить велику кількість звернень до судів, в тому числі до Європейського суду з прав людини, що викличе деякий хаос в організації роботи».