Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко під час свого виступу перед Парламентською Асамблеєю Ради Європи 20 червня 2011 року заявив, що Україна хоче сприйматися як толерантне, відкрите і доброзичливе суспільство, засноване на повазі до прав людини, демократії і законів, як головних європейських цінностей. Про це зазначено на офіційній сторінці Ради Європи.
Як повідомляє прес-служба МЗС України, міністр Костянтин Грищенко в своєму виступі наголосив на прагненні КМ РЄ під головуванням України просувати активне обговорення оприлюдненої в травні цього року доповіді «Групи мудреців» «Життя разом: поєднання різноманіття і свободи у Європі 21 століття». Ця інтелектуальна праця, що викликає гострі дискусії на континенті, покликана підштовхнути країни-члени РЄ до пошуку відповідей на виклики зростання радикального націоналізму і нетолерантності до мігрантів і національних меншин. Україна як поліетнічна держава, в якій традиційно присутній високий рівень толерантного ставлення до представників інших релігій і національностей, робитиме все можливе для протидії проявам нетерпимості і ксенофобії в усіх 47 країнах-членах РЄ.
Тим часом, як повідомляли російські ЗМІ, російська делегація в ПАРЄ має намір запропонувати доповнити доповідь «Життя разом: поєднання різноманіття і свободи у Європі 21 століття» резолюцією «Про протидію проявам неонацизму і правого радикалізму». Як повідомив ІА REGNUM керівник російської делегації, голова комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Константін Косачьов («Єдина Росія»), «доповідь у тому вигляді, в якому п’є представлена, дещо звужена у своїй тематиці, стосується головним чином питання толерантності, міжрелігійного діалогу, протидії проявам расизму, ксенофобії, націоналізму, - це все дуже важливі теми, але нам видається, що задум був значно ширшим і набагато сміливішим, ніж кінцевий результат». Він додав, що російську делегацію дуже здивувало, що у доповіді немає ні слова, ні звуку про проблеми неонацизму і правого радикалізму, і через це російська делегація підготувала проект резолюції «Про протидію проявам неонацизму і правого радикалізму».
К.Косачьов також зазначив, що у щорічній доповіді Центру Симона Візенталя за 2011 рік згадуються Австрія, Литва, Латвія, Україна, Естонія, Канада де нацистські військові злочинці до цих пір не притягнуті до відповідальності, і їх злочини не розслідуються з правових чи ідеологічних міркувань.
«Українська правда» повідомляла, що за словами К.Косачова, при підготовці проекту резолюції «ми орієнтувалися і на ті трагічні події, які сталися у Львові під час святкування Дня Перемоги».