Про Крим можуть забути так само, як колись про Південну Осетію, - євродепутат

09:48, 1 червня 2015

Депутат Європарламенту від Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що про Крим можуть забути, як це сталося з Південною Осетією і Грузією. Про це пише DW.

«Про Крим забудуть, як це сталося з Південною Осетією і Грузією. Зараз, коли минуло майже 7 років після того конфлікту, ніхто вже не пам'ятає, в чому полягала суть мирної угоди, чи повинна була Південна Осетія повернутися до складу Грузії і т.д. Ось цього не хотілося б у справі з Кримом», - підкреслив євродепутат.

Чиновник висловився за розгляд кримського питання на рівні ООН: «Я думаю, що проблему Криму треба обговорювати на рівні ООН. Я б цілком підтримав ідею винесення цього питання Україна на засідання Генеральної Асамблеї. Україна отримає там підтримку і може попросити Міжнародний суд оцінити анексію Криму».

В той же час, європарламентар підкреслив, що Україна має повне право вимагати від Росії компенсацію за анексію.

«Компенсація повинна бути виплачена, адже Україна не тільки втратила територію, а й втрачає гроші в результаті втрати території. І ці втрати повинні бути відшкодовані. Крім того, це дасть можливість почати юридичне переслідування тих, хто винен в анексії», - зазначив Ландсбергіс.

Нагадаємо, як повідомляв ZAXID.NET, 16 березня у Криму відбувся так званий «референдум» про приєднання півострова до Росії, який пройшов на фоні окупації півострова.

18 березня Путін та самопроголошена влада Криму підписали договір про приєднання Республіки Крим та Севастополя до складу РФ.

20 березня Держдума, а 21 березня Рада Федерації РФ ратифікували «угоду» з самопроголошеною владою Криму про приєднання до Росії на основі результатів «референдуму».

21 Березня президент Росії Володимир Путін підписав ці закони, завершивши, таким чином, анексію кримського півострова.