У Львівському театрі імені Леся Курбаса влаштували презентаційні покази театрального проекту «R+J».
«R+J» – це історія сучасних українських шекспірівських героїв: Романа із Західної України і Юлі зі сходу. У них різні погляди, тому вони опиняються по різні боки барикад Революції гідності.
Над проектом працювала збірна львівських митців – артисти із Львівського театру Лесі Українки Назар і Марія-Галина Павлик, драматург і режисер – незалежний митець Сашко Брама, композитор – Тімур Гогітідзе. Відео-інсталяцію творив Олександр Пилипенко.
«Ми вирішили, що варто показати те, що Майдан не виник з нічого. Тут є певна історична тяглість, виток цієї історії починається з протистояння УПА-радянська армія, взагалі комуністичний стрій. Потім ми переходимо в сучасність – це початок Майдану, потім АТО і все закінчується подіями АТО», – розповів режисер і драматург Сашко Брама.
Проект має форму не вистави, а концерту альтернативної музики, бо драматург вигадав, що Ромео і Джульєтта нині були б рок-зірками.
«Шекспірівські Ромео і Джульєтта згорають, все відбувається дуже швидко. Шекспір спресовує цю історію у кілька днів. А в сучасному часі – це рок-зірки, бо вони так само дуже швидко з'являються і згорають. Тому ми вирішили пофантазувати, що якщо Ромео і Джульєтта були б рок-зірками», – додав артист Назар Павлик.
«Велику роль у нашому проекті має відео-інсталяція впродовж усієї вистави. Ми використовували дуже багато хроніки, багато кадрів з Майдану, з АТО. До того ж ми знімали деякі сцени, які потрібні були для того, щоб відобразити цю всю історію у виставі, тобто до документальних кадрів додали ігрове відео», – розповів автор відео-інсталяції Олександр Пилипенко.
Прем'єрні покази влаштували у Львівському театрі імені Леся Курбаса, однак вистава стане мандрівною, на різних сценах міста.
«R+J» у середині квітня побачить публіка на фестивалі в Мюнхені.