Про проїзд приватного транспорту через площу Святого Юра не домовились. Перемовини тривають

11:51, 20 лютого 2016

19 лютого 2016 року, у Львівській міській раді пройшла зустріч представників двох громадських організацій ГО «Варта - 1» та ГО «Врятуй сквер Святого Юра». Йшлося про відкриття руху приватного транспорту через площу Святого Юра та вул. Устіяновича. Ініціатором зустрічі став юридичний відділ Львівської міської ради.

У соціальній мережі на сторінці «Варти -1» я провів опитування щодо доцільності знаку про заборону руху приватного транспорту цим відтинком дороги. Понад 77,8% учасників вважають таку заборону недоречною.

На підставі результатів опитування, у якому взяло участь понад 2 тисячі осіб, на розгляд Львівської міської ради було подано запит, про відновлення руху приватних авто важливою магістральною дорогою, що поєднує центр міста із аеропортом і залізничним вокзалом. Водночас, обмеження значно збільшує навантаження руху транспорту через вул. Степана Бандери та Городоцької, створює незручності для мешканців вулиць Рилєєва, Устияновича, Новаківського.

Є колективне звернення мешканців цих вулиць із проханням відновити там рух приватного транспорту. Зокрема, вони наголошують, що закриття вулиць ускладнило процес добирання додому.

«Зміна організації руху даним проектом заперечує запропонований Генеральним планом Львова розвиток радіальної транспортної схеми Львова у концентрично-радіальну, яка має розвантажувати від транспорту центральну частину міста», - пишуть у звернені мешканці вулиць і просять допомогти вирішити цю проблему.

Натомість, представники ГО «Врятуй сквер Святого Юра», принципово не погоджуються із такою вимогою, аргументуючи тим, що, на їх думку, 100 тис. підписників сторінки «Варти - 1» у соціальній мережі це…власники приватного транспорту. Водночас, посилаються на те, що рішення про заборону приватного транспорту є передбачене проектом розвитку інфраструктури міста згідно розробок фахівців Університету «Львівська політехніка».

Однак, є надія на порозуміння. Активісти ГО «Врятуй сквер Святого Юра», згодні вислухати обґрунтування фахівців із служб, що відповідають за організацію та безпеку дорожнього руху.

Є сподівання, що вони дослухаються і до своїх прихильників. На сторінці ГО «Врятуй сквер Святого Юра» у соціальних мережах під темою про відкриття руху приватного транспорту через спірний відтинок дороги, між активістами та їх дописувачами також точилися доволі гострі дискусії.

На сторінках їх же ж групи у соцмережах прихильники запитують: «Закриття будь якої дороги призводить до виникнення корків на сусідніх дорогах. Сквер не чіпають. Що захисники скверу мають до дороги?», «Мені сподобався аргумент - щоб уникнути корків - закрити дорогу! Це ж просто шедевр!». «Це справді транспортна артерія. Її необхідно відкрити для проїзду. Я підтримував захист скверу від самого початку, але тільки у разі щоб дорогу, яка була, залишили для проїзду і не рухали сквер. Але оскільки перекрита дорога біля церкви Юра, то закривати цю дорогу і встановлювати "цеглу" для авто - злочин. Плюс бездумно апелювати начебто всі можуть проїхати по інших маршрутах», «Я за те щоб врятувати сквер, але аргументація типу "треба створювати незручності, пересідайте на трамвай навіть ті хто живе там де його тупо нема"- це не аргументація» - відповідають активістам їх дописувачі у соцмережі.

Ми домовились 26 лютого 2016 року о 15.30 про наступну зустріч у малій сесійній залі Львівської міської ради. Вислухаємо фахівців усіх служб, що займаються організацією та безпекою дорожнього руху у Львові, представників виконавчої влади Львівської міськради.

Основні питання, що цікавлять: чи вважається ця вулиця магістральною, чи доцільно і законно встановлений знак?

Очікуємо конструктивних, законних, правових рішень. Львів має бути перш за все зручним для його мешканців. А саме вони підняли питання відновлення руху приватного транспорту площею Святого Юра та вул. Устіяновича.