Про референдум щодо вступу в НАТО

11:51, 6 лютого 2017

Нинішня влада вкотре почала говорити про членство України в НАТО. Звісно це дуже добра розмова, але, на превеликий жаль, її розпочинають для того, аби відвернути увагу українців від основних проблем, яких накопичилося в країні більше, ніж вдосталь.

Минулого тижня Президент України повідомив журналістам, що має намір провести референдум щодо НАТО і якщо українці проголосують «за», то він докладе максимум зусиль, щоб наша країна стала повноцінним членом Північноатлантичного Альянсу… Якщо зусилля будуть пропорційними до тих, які президент доклав до безвізового режиму з ЄС, то його обіцянка видається доволі таки песимістичною!

Втім, саме твердження і розмова про референдум щодо НАТО зараз є доволі абсурдним. Виникає, зокрема питання, чому такий референдум влада планує в час, коли в умовах війни не доцільно витрачати гроші? Стати членом НАТО можна і без референдуму тим паче, якщо чинна влада постійно декларує свої євроатлантичні прагнення, а цивілізаційний вибір України уже зроблено.

Але, мабуть, не в тому суть. Влада розуміє, що це просто черговий виверт, бо, на жаль, доки ми не завершимо війну на сході, членство у НАТО нам наразі не бачити. Такі уже неписані постулати цієї організації. Хоча, мабуть і самому Альянсу варто змінювати свої принципи, зважаючи на сучасні виклики.

Ми не виключаємо перспективи референдуму, але ми за голосування, яке реально піде на користь вирішенню цього питання, а не задля підвищення політичних псевдорейтингів нинішній владі…

Дивно ще й тому, що чинна влада могла б оголосити проведення референдуму ще три роки тому. Більше того, «батьківщинівці» в 2014 році передали до Адміністрації Президента понад 3 мільйони підписів «за» референдум про вступ України до НАТО.

І варто також наголосити на тому, що в НАТО Україну поки і не дуже чекають.

Адже Альянс відклав плани щодо зустрічі з українською владою для переговорів з використання системи протиракетної оборони в Європі. Гальмування переговорів пояснюють можливою надмірною реакцією Росії. Окрім того, українська влада затягує з ухваленням закону про нацбезпеку. І тут йдеться тільки про зустріч, а не про членство…

Оригінал