Про розбудову пунктів пропуску українсько-польського кордону говоритимуть у вересні

19:20, 22 червня 2011

Під час Європейських днів добросусідства на українсько-польському кордоні на території між с. Нижанковичі Старосамбірського району Львівщини та с. Мальховіце Підкарпатського воєводства Польщі біля прикордонного знаку 480 відбудеться Форум транскордонної співпраці. Про це повідомив 22 червня під час прес-конференції голова Старосамбірської районної ради Володимир Горбовий.

За словами В.Горбового до участі у форумі запрошено депутатів Європарламенту, Верховної Ради України, парламентів Польщі, Німеччини, Словаччини, Угорщини, Румунії, представників центральних органів виконавчої влади, місцевих влад, експертів, представників неурядового секторів згадуваних країн.

В.Горбовий зазначив, що захід має на меті заангажувати державну владу України і Польщі більш інтенсивно розвивати інфраструктуру українсько-польського кордону та пограничні території.

Запланована дискусія «Територіальна співпраця та добросусідство: німецько-польський досвід та можливості його використання на українсько-польському кордоні». Як повідомив координатор Європейських днів добросусідства, голова правління «Фундації духовної культури пограниччя» о. Степан Батрух, за 20 років Польща і Німеччина якісно змінили транскордонну співпрацю та інфраструктуру кордону. Під час форуму представникам міністерств закордонних справ двох держав буде пропонуватися проект декларації про добросусідство між Україною та Республікою Польща, на зразок того, що був свого часу укладений між Польщею та Німеччиною.

В.Горбовий зазначив, що ця декларація має містити основні напрямки розвитку прикордоння, та перелік кроків, законодавчих змін, які цьому сприяють.

Він додав, що уже прийняв запрошення один з «батьків» згадуваного польсько-німецького договору, перший президент Республіки Польща Лех Валенса.

Крім цього, організатори заходу пропонуватимуть представникам центральної влади Концепцію розбудови пунктів перетину кордону. «Ми пропонуємо концепцію будівництва багатьох малих пунктів попуску, що не вимагають таких економічних затрат як великі, але збільшують можливості для контактів між людьми», - зазначив голова Старосамбірської районної адміністрації.

Третьою важливою ініціативою є представлення пропозиції щодо розробки окремої операційної програми ЄС для всього карпатського регіону на фінансову перспективу 2014-2020 років для підтримки сталого розвитку карпатських територій в ЄС і Україні.