Кілька днів тому повернувся з передової. Разом з волонтерами, головою Львівської обласної ради, обласними депутатами та керівниками 15 районних рад Львівщини ми не лише передали допомогу з продуктами харчування та речами першої необхідності нашим військовим, а й вперше зустрілись у форматі широкого «круглого столу» з керівництвом Луганської військово-цивільної адміністрації та керівниками шести місцевих районних рад та міста Рубіжне.
Розмова була практичною та результативною. Ми обговорили напрямки співпраці в умовах військових дій та домовились про підписання меморандумів щодо співробітництва між районами Луганщини та Львівщини. Ці угоди будуть передбачати не лише соціально-економічні взаємостосунки, а й обмін досвідом по впровадженню реформ. Зокрема, з питань децентралізації. Також готові ділитись досвідом практичної реалізації відновлення доріг.
Та все ж існують проблеми, котрі потребують першочергового вирішення.
На мій погляд, це ідеологічна. Адже неоголошена війна зумовлена багатьма причинами. І одна з основних – наша слабка позиція в інформаційному протистоянні, яке розпочалось ще задовго до бойових дій.
На жаль, не кращі справи і сьогодні. Місцеві мешканці, бійці Збройних Сил України скаржаться на відсутність правдивої інформації. Це стосується і телебачення, і радіо, і друкованих ЗМІ. Натомість російська пропаганда усіма можливими засобами розповсюджує спотворену, брехливу інформацію у вигідному для окупантів та сепаратистів світлі.
Як приклад, наведу такий факт: ще не встигли розвантажити волонтерські фури з допомогою, а російські радіостанції з окупованої території вже розповсюдили повідомлення, що «карателі з Львівщини доставили на передову 3000 снарядів і скоро будуть обстрілювати мирних мешканців». Ось така неприхована та цинічна брехня. І тому, аби перемогти ворога, нам потрібно, перш за все, відвоювати інформаційний простір по всій лінії фронту. Необхідно, щоб люди знали правду про події в світі, в Україні, в окупованому Криму. Вони повинні бачити, слухати і читати українське.
Позитивним є той факт, що в ефірі Луганщини незабаром з`явиться ще одна українська радіостанція. І на моє глибоке переконання, таких радіо, телеканалів та газет повинно бути десятки, сотні. Ми мусимо терміново виправляти допущені раніше помилки щодо свідомого знищення проукраїнського інформаційного простору.
У цьому ми ще раз переконались відвідавши саперів із Самбірського інженерного полку, котрі за час АТО, ризикуючи власним життям, врятували сотні і тисячі військових та мирних жителів від російських мін та нерозірваних снарядів. Як зізнались хлопці, матеріальне забезпечення у них налагоджене непогано, в тому числі завдяки волонтерській допомозі. Та бракує моральної підтримки. Звичайно вояки цього ніколи не скажуть вголос. Але це дуже важливо в умовах, на жаль, вже тривалої війни, адже саме це додає їм бойового духу, віри та впевненості у перемозі.
Ще один, на мій погляд, напрямок роботи – це виховання дітей в дусі українського патріотизму.
Нещодавно школярі з Слов’янська та Сватова брали участь у військово-патріотичних змаганнях "Ігри нескорених" в Сприні, що на Львівщині. В історичному місці, де в 1944 році була створена Українська Головна Визвольна Рада, практично уряд та парламент тогочасної України, яка об`єднала усі тогочасні прогресивні сили, котрі боролись за незалежність.
Невдовзі ці змагання стануть Всеукраїнськими і будуть доброю школою патріотичного виховання молоді.
Тим більше, що вже існує добра традиція поїздок дітей зі сходу на Львівщину. У Західній Україні діти пізнають справжню історію нашої держави. Знайомляться з національними цінностями, вивчають українські традиції. І що найголовніше, по приїзді додому вже іншими очима дивляться на події в Україні. Дуже важливо, щоб молодь виховувалась з розумінням того, що вони українська нація, єдиний народ, тоді будемо мати суверенну державу.
Згідно з домовленостями, вже найближчим часом група школярів з Сєвєродонецька відпочиватиме у Брюховичах під Львовом.
Перші домовленості про співпрацю, ми закріпимо документально вже у Львові. Адже 29 липня делегація з Луганщини чисельністю 50 чоловік, у складі якої будуть представники виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, волонтери і громадські активісти відвідають Львів.
Я глибоко переконаний, що цей приклад вартий наслідування. Такими практичними кроками ми наближаємо наше реальне єднання з вірою у спільне майбутнє. Саме в єдності наша сила і ключ до перемоги.