Про тотальний дефолт України говорити зарано, - економічний експерт

14:44, 28 січня 2009

"Я ознайомився із документом, що викладений на "Українській Правді", і подається як проект доповідної записки міністра фінансів Віктора Пинзеника. Статистичні підсумки 2008 року у ньому - більш-менш достовірні. Щодо цифр бюджету на 2009 рік, то усі експерти мають певний консенсус, що вони надто оптимістичні. Усі сходяться на тому, що росту ВВП не буде навіть мінімального, а буде спад, й інфляція буде вищою. Зокрема ми прогнозуємо, що спад ВВП становитиме понад 5%, а інфляція за підсумками року буде вищою 18%", - зазначив 28 січня у коментарі ZAXID.NET науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, експерт групи макроекономічного аналізу Віталій Кравчук.

В.Кравчук не вірить, що через два місяці відбудеться обвал української економіки. "Говорити, що через два місяці настане тотальний дефолт - занадто голосно. Падіння буде, але не масове", - сказав він.

Експерт погоджується, що якщо не буде вжито кардинальних заходів, то держбюджет нічим не зможе допомогти реальній економіці, і його доходів вистачить лише на зарплати і пенсії. "Щодо можливості виконання державного бюджету, і твердження, що з затверджених доходів можна профінансувати лише захищені статті видатків - зарплати і пенсії, - це консервативний сценарій, хоча це не означає, що він не може відбутися", - зазначив він.

Експерт констатує, що документ дає правильні сигнали, але не дає остаточного рецепту для вирішення проблем. "Заклик в той чи інший спосіб вводити економію - логічний. А от пропоновані методи, зокрема, провести за ці два місяці поділ на бідних і багатих, і допомагати з бюджету лише бідним, навряд чи в Україні можливі, з огляду на терміни, з огляду на корупцію", - прокоментував В.Кравчук.

Найгіршим розвитком подій, за словами експерта, була б самодіяльність уряду з необмеженого друку готівки. "Є й інший шлях - надрукувати гроші, щоб покрити дефіцит. На нього можна було б погодитися, якщо була б гарантія, що це обмежиться фіксованим обсягом. Але моя особиста підозра, що наміри нашого прем’єра більш радикальні у цьому сенсі. Тому дозволити уряду керувати в нинішніх умовах Нацбанком вкрай небезпечно", - сказав він.

Довiдка ZAXID.NET

Нагадаємо, за інформацією "Економічної правди", 6 січня 2009 року міністр фінансів України Віктор Пинзеник написав доповідну записку на ім’я прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, в якій констатує: економічна ситуація в країні межує з катастрофічною. "Економічна правда" оприлюднила цю записку В.Пинзеника. За даними видання, Юлія Тимошенко повернула міністру його доповідну і заборонила поширювати її серед членів уряду. На думку аналітиків, більшість застережень міністра фінансів України сьогодні стають реальністю: бюджет недоотримує гроші, їх немає де взяти.