"Ситуація із кредитуванням поточної діяльності підприємств виправляється. Немає вже сьогодні серйозної проблематики ні по гривневих кредитах, ні по овердрафту, ні по кредитним лініям. Більшість банків уже відновили поточне кредитування підприємств. Відчутними залишаються проблеми лише у ряду банків, що працюють з VIP-клієнтами. Проблеми з гривневою масою вже щезають. Те, що відбувається з кредитами в іноземній валюті залишається певною проблемою. Тому, що дуже багато підприємців, виходячи зі своїх очікувань, брали доларові кредити", - прокоментував ZAXID.NET голова аналітичної групи Комітету підприємців Львівщини Ігор Гурняк.
І.Гурняк стверджує, що малий і середній бізнес, що є основним у Західній Україні, може відчути фінансову кризу в дуже обмеженому вигляді, мало не гіпотетично. "Ажіотаж в Україні, спричинений рішеннями уряду і Національного банку, породив психологічно нездорову ситуацію у суспільстві. Банки просто були виведені з рівноваги. Якщо б цього не відбулося, малий і середній бізнес Західної України, що показував доволі непогану динаміку, мав нормальну співпрацю з банками, і будучи в основному орієнтованим на внутрішній ринок, особливих проблем не мав би відчути", - заявив він.
На думку представника КПЛ, український фондовий ринок також не мав би відчутно зреагувати на ситуацію на міжнародних фондових ринках й дати негативні наслідки для стану економіки в цілому, оскільки дуже мала частинка суб’єктів господарювання представлена на фондовому ринку. "В Україні все-таки переважає неофіційний обіг цінних паперів підприємств", - зазначив І.Гурняк.