Проблема центру Львова – самобуди і захоплення приміщень, – Чілімова

14:00, 26 липня 2013

Як вирішуватимуть у Галицькому районі Львова проблему МАФів та літніх майданчиків, як боротимуться зі самочинними добудовами, і стихійною торгівлею – розповіла під час чату із читачами ZAXID.NET голова адміністрації Ірина Чілімова. Подаємо до вашої уваги першу частину чат-конференції – відповіді на скарги та зауваження читачів щодо проблем району, а також питання кадрів і їх кваліфікації.

- Ви вже чотири місяці на посаді, які основні проблеми і труднощі району можете назвати? Чи влаштовують вас кадри та робота ЛКП? Якщо ні, то коли чекатимемо кадрових рішень?

- Кожний район має свої труднощі, специфіку, і в порівнянні з Залізничним районом, робота в Галицькому є більш активною, можливо, тому що це є центральна частина міста. Тут все на виду, багато проходить людей. Район є менший і, можливо, його легше обійти, але робота є складнішою.

Щодо проблем, то звичайно це пам’ятки архітектури, це самочинні будови, перепланування, захоплення приміщень.

- На площі Данила Галицького, у сквері, залили фундамент; на початку вулиці Хмельницького біля храму ще один гриб виріс. Для чого їх стільки? Хто видає дозволи? Чому не демонтують? Така ж ситуація з сіті-лайтами.

- По пл. Данила Галицького дозвіл на встановлення малої архітектурної форми даний ПП «Техно-Сімс», це на вулиці Гавришкевича та вул. Його надали 29 серпня 2012 року, і термін дії цього дозволу закінчився 31 листопада 2012 року. Встановленню цього об’єкту припинено, оскільки в них немає дозволу. Там залишилася тільки площадка, де мав стояти кіоск.

По МАФу на Богдана Хмельницького: ми вивчали це питання, в них є дозвільні документи, і вони діють до кінця 2013 року, тому вони в правовому полі здійснюють діяльність. Такі дозволи видають ухвалою сесії. МАФи включають у перспективну схему, і вони встановлюються на тих чи інших територіях. Інколи навіть буває таке, що районна адміністрація виходить на місце, бо йде монтаж МАФу, тобто з нами не завжди це погоджують. Тоді ми починаємо вивчати дозвільні документи і насправді виявляється, що всі документи є погоджені в перспективній схемі.

Щодо сіті-лайтів, то дозвіл на встановлення надає відділ міжвідомчих проектів зовнішньої реклами, департамент економічної політики Львівської міської ради. Це не є наші повноваження, ми не надаємо таких дозволів.       

- На вулиці Медовій, 6 часто зникає водопостачання. Буває так, що воду перекривають у піцерії, що на першому поверсі, і через це без води залишається цілий під’їзд. Хто має контролювати це питання?

- Ми вивчали це питання. Піцерія знаходиться в будинку №2 на проспекті св. Теодора, вона має окреме водопостачання. Тому це питання доручено керівнику ЛКП, щоб обстежити систему водопостачання в будинку на вул. Медовій, 6, і якщо там є проблеми, то вони будуть усунені.

- На вулиці Куліша, у продуктовому магазині, завжди продають алкоголь після 22:00. Продаж здійснюють відкрито. Невже адміністрація не знає, що коїться на її території?  

- Є рейди, які відбуваються за участю Галицького райвідділу, вони відбуваються в вечірній час. У 2012 році були зафіксовані такі продажі, складені адміністративні протоколи. Ми також запланували цю адресу в перелік рейдів.

І якщо будуть виявлені факти продажу алкоголю після 22:00, або спиртне продаватимуть неповнолітнім, то райвідділ міліції фіксуватиме порушення у протоколах. А ми, відповідно, скеровуємо такі речі в податкову адміністрацію, щоб позбавити ліцензії підприємців.

Але на сьогодні закон не є такий категоричний в цьому питанні, бо такий підприємець може через місяць звернутися по поновлення чи видачу нової ліцензії. А законом не передбачено відмову. Це є не правильно.

- Чому з відомчого готельчика Львівської міськради по вул. Коперника, 23, кв. 7 досі не виселені чиновниця Львівської ОДА Садлівська Ірина, її донька Садлівська Олеся і Цюник Василь, котрі самовільно захопили це комунальне майно? Ще у вересні 2012 р. виконком Львівської міськради зобов'язав Галицьку райадміністрацію звільнити приміщення. Віддайте цю квартиру тим, хто десятиліттями в черзі на законних підставах очікує на житло.

- З цього питання 1999 року було рішення виконавчого комітету про визнання цього готелю міжвідомчим. 6 вересня 2012 року виконавчий комітет скасував своє рішення з 1999 року, воно втратило свою чинність, і 24 грудня 2012 року Галицька районна адміністрація подала до суду щодо виселення осіб з займаного ними приміщення. Справу заслухали в суді і 25 травня 2013 року Галицькій районній адміністрації було відмовлено. 24 травня 2013 року Галицька адміністрація подала апеляцію до Львівського апеляційного суду. На сьогодні справа перебуває в суді, тому ми чекаємо, які далі будуть рішення. Після цього буде виконуватися рішення суду.

- Чому не контролюєте і ніяк не реагуєте на незаконні літні майданчики? У центрі неможливо пройти нормально – все тими квадратами заставлено. Доколи то буде?

Можна двояко ставитися до цієї проблеми. Багато туристів, які приїжджають до Львова, в захваті від літніх майданчиків, які розташовані в центральній частині міста. Я можу порівняти, бо була і в європейських країнах. Воно насправді гарніше виглядає, естетично візуально, ніж в європейських країнах, тому що там все набагато простіше.

Так, є люди, яким це створює певні незручності, особливо – мешканці, які проживають в центральній частині міста. Насправді в Галицькому районі є 198 літніх майданчиків з паспортами – проекти, погоджені в управлінні архітектури, які пройшли відповідну комісію, і їм дозволено ставити літні майданчики. Самочинно встановлених є 40, є процедура демонтажу літнього майданчика, яка вимагає певних кроків; вісім з них отримали попередження, щодо 24 прийняті вже рішення про демонтаж, і щодо 5 є справи про примусовий демонтаж.

До цього можна по-різному ставитися. Я працювала в бізнесі, я знаю, наскільки непросто заробляти кошти. Підприємці сплачують податки в місцевий бюджет. Тому я думаю, що тут має бути якийсь такий підхід один до підприємців, які встановлюють літні майданчики: чи погоджувати їм якісь конкретні проекти, бачення, які вписуються в центральну частину міста і зобов’язувати їх згідно проектів встановлювати такі майданчики, які їм буде пропонувати управління архітектури…

Звичайно, це не означає, що будь-хто, хто займається підприємницькою діяльністю, будь-який заклад громадського харчування може без документів встановити такий літній майданчик. Він має право звернутися за дозвільними документами, і якщо він цю процедуру проходить, то тоді він має право встановлювати літній майданчик.

- У центрі – постійні нелегальні реконструкції, добудови, перебудови. Як ви дієте? Скільки звернень у суди-прокуратури з цього приводу ініційовано вами?

- Насправді є така проблема, і вона – не сьогоднішнього дня, бо є дуже багато перепланувань, вибитих замість віконних прорізів вхідних дверей. Ця проблема існує, і вона є дуже плачевною. В 2012 році на адміністративних комісіях в районній адміністрації розглянули 117 адмінпротоколів, де люди притягаються до відповідальності за вчинення тих чи інших порушень; прийняли 56 розпоряджень, з яких 29 – розпорядження про приведення до попереднього стану порушень в даних об’єктах, 27 – про демонтаж, і подано 50 позовних заяв до суду про те, щоб повернути до попереднього стану.

Вже 2013 року є 55 розглянутих протоколів, прийнято 31 розпорядження, 17 з яких – приведення до попереднього стану, і 14 – про демонтаж будівництв чи перепланувань. До суд у подано 31 справу, які на сьогодні розглядаються.

- В Галицькому районі є дуже багато самобудів, як плануєте з тим боротися?

- Є певна процедура. Комунальне підприємство повинне на такі речі реагувати, фіксувати такі роботи і порушення, складати адмінпротокол, інформувати про це Держархбудконтроль і управління захисту історичного середовища, а також – районну адміністрацію. Далі – розгляд на міжвідомчій комісії.

Це – дуже серйозна проблема, тому що це – зона ЮНЕСКО, архітектурні пам’ятки. Люди не завжди дотримуються правил; власне, в більшості – не дотримуються. Тому є така процедура, і ми цієї процедури дотримуємося.

- Скажіть, будь ласка, що Ви зробили для ліквідації стихійної торгівлі на вул. Шпитальній (особливо біля буд.№28)?

- Я часто маю виїзди щодо стихійної торгівлі. Це є і на Саксаганського, і на Шпитальній. Дійсно, біля 28-го будинку періодично, якщо не щоденно, ця стихійна торгівля виникає. Ми з райвідділом (міліції, – ред.) обговорили це питання. Там буде задіяний постійний патруль, який буде цю торгівлю стихійну ліквідовувати…

- Опишіть, будь ласка, що Ви зробили за час роботи на посаді голови? Конкретні речі, факти, які люди можуть побачити та «відчути на дотик». Які Ваші плани? Скільки часу вам потрібно, та коли конкретно буде результат? Чи погодитесь піти з посади, якщо це не буде реалізовано?

- Я на посаді голови Галицького району працюю тільки четвертий місяць, тому, думаю, неправильно буде говорити, що я вже зробила за цей час. Проблем дуже багато, я не можу конкретно сказати, що саме вдалося реалізувати. Це дуже короткий термін.

Є фонтан «Водолій» на вул. Коперника. Я б хотіла, щоб він відновив свою роботу. Буду працювати в цьому напрямку. Можливо, буду шукати інвесторів, бізнес чи підприємців, щоб долучилися до відновлення роботи фонтану. Звичайно, є багато інших проблемних питань, які буду в міру своїх можливостей вирішувати.

Мене запросив на роботу міський голова, і звільнити мене має право міський голова. Якщо він буде мати таке бачення, то він буде приймати рішення.

- Чи бракує Вам адекватних кадрів?

- Можна по-різному ставитись до комунальних служб, до комунальників. Так, люди є різні, вони по-різному працюють. Якщо взяти того ж двірника, який підмітає тротуар чи дорогу. Кожен прикладається до своєї роботи по-різному. Хтось мете гірше, хтось – краще. Звичайно, є проблеми в комунальних службах, бо люди різні. Але з людьми потрібно працювати.

Я не кажу, що якщо людина не виконує свою роботу, її треба шкодувати і не вчиняти ніяких заходів. З нею потрібно говорити, її треба вчити. Можливо, деяким людям просто треба розказати, як треба робити. Робота з комунальниками – дуже складна… На сьогодні комунальні служби роблять надзвичайно велику роботу. Коли зранку вийти на вулицю, люди підмітають, прибирають, роблять це упродовж дня. Можливо, не завжди правильно, не завжди добре. Але ми будемо цю роботу робити кращою, аби це більше подобалось і туристам, і львів’янам.

А питання кадрів – так, це проблема. На жаль, запросити людину на таку роботу як двірник – дуже складно. Це невелика заробітна плата, і, можливо, морально не всі люди можуть переступити через такі речі. Вакантних посад дуже багато. Я не виправдовую себе, проблема кадрів є. Але якщо над цим працювати, думаю, певних результатів тут можна досягнути.

- Чому Ви така непублічна особа? Ірина Маруняк та інші голови районів часто з'являються із повідомленнями у ЗМІ, а ви – вкрай рідко?

- Це, напевно, залежить від характеру кожної людини – подобається їй бути публічною чи не подобається. Звичайно, посада такого рівня вимагає публічності. Але я багато спілкуюся з мешканцями, зустрічаюся. В мене є прийоми кожні два тижні в райадміністрації. Я – не прихильник того, що треба публічно розказувати, що я роблю, які питання можу вирішити. У мене така позиція, що є робота, і її треба робити.

- Яка оплата праці у вас? Який ранг? Чи ви вчилися в Академії держуправління? Як можна із заступника керівника фірми перейти просто так на державну службу?

- Згідно посади, у мене – дев’ятий ранг. Моя зарплата – 5723 грн. Як можна перейти? Ви знаєте, працюючи в бізнесі і в державній службі, я можу вже порівняти. Це передусім адміністративна робота. Якщо людина може виконувати адміністративну роботу в бізнесі чи в державній установі – це залежить виключно від людини і від її вміння організовувати таку роботу. Мене на цю роботу запросив міський голова. Я зважила свої можливості, погодилася на цю роботу, пройшла конкурс. Думаю, будь-яка людина, яка відчуває в собі сили і можливості, має право пробувати свої можливості на таких чи на інших посадах.

Повний запис відео

Другу частину чату читайте у понеділок, 29 липня.