Проблемна шкіра: з чого починати лікування

13:22, 10 вересня 2021
СПЕЦПРОЕКТ

З проблемами шкіри стикався майже кожен. Вугрі й прищі, жирний блиск, розширені чи закупорені пори, чорні крапки, білі підшкірні «зернятка», судинні дефекти, лущення шкіри, пігментація тощо. Цей список можна продовжити. Та єдине питання, яке турбує власниць та власників цих дефектів – що робити, щоб вирішити питання проблемної шкіри. Згідно зі статистикою в Україні проблемну шкіру має 85% молодих людей у ​​віці від 12 до 25 років і 11% – старші 25 років.

Варто пам’ятати, проблеми зі шкірою – це не просто косметичний дефект, який псує настрій. Кожне захворювання шкіри, як кажуть лікарі, має своє підґрунтя. Є різні причини і фактори, які провокують проблемну шкіру: порушення гормонального фону, захворювання печінки та жовчовивідних шляхів, травного тракту, спадковість, неправильне харчування, стрес, неправильний догляд за шкірою тощо.

За словами лікарів, людям з проблемною шкірою у жодному разі не можна займатися самолікуванням, випробовувати різні народні методи, бо це може лише ускладнити проблему. Якщо людина має ті чи інші проблеми зі шкірою, їй потрібне відповідне лікування, аби не допустити виникнення кіст, рубців, гіперпігментації тощо.

Передусім, слід встановити причину виникнення тих чи інших проблем зі шкірою, а для цього треба провести комплексне обстеження організму. Маючи результати обстежень, лікар зможе підібрати відповідне лікування і допомогти пацієнтові позбутися проблем.

«Проблеми зі шкірою можуть бути наслідком багатьох захворювань ендокринної системи, зокрема, виникати при зміні рівня статевих гормонів, які продукуються як статевими залозами, так і корою надниркових залоз. Тож у випадку виявлення будь-яких відхилень у лабораторних показниках, не варто займатись самолікуванням, адже лише лікар може встановити остаточний діагноз»,– каже Христина Андріївна Москва, лікарка-ендокринологиня, доцентка кафедри ендокринології ЛНМУ ім. Данила Галицького, начальниця відділу «Науковий центр» медичної лабораторії «Ескулаб».

Медична лабораторія «Ескулаб» спеціально розробила пакет досліджень «Проблемна шкіра», що допоможе виключити проблеми шкіри, пов’язані з роботою різних органів та систем.

У цей пакет входить визначення рівнів чоловічих андрогенів: загального тестостерону, дегідроепіандростерон-сульфату (ДГЕА-с) та 17-оксипрогестерону, що як в чоловічому, так і в жіночому організмі виконують безліч важливих функцій. Проте їх дисбаланс може проявитися появою акне, надмірним ростом волосся або, на противагу, облисінням. А в жінок втрата цієї рівноваги проявляється порушенням менструального циклу та непліддям.

Також у цей пакет входить глікований гемоглобін, який допоможе виявити порушення вуглеводного обміну (зокрема цукровий діабет), при яких часто виникають гнійничкові захворювання шкіри.

Крім ендокринних захворювань, каже Христина Андріївна Москва, причиною висипань на шкірі може бути демодекс – вид шкірного кліща, який проявляється лише при зниженому імунітеті внаслідок різноманітних причин: частого стресу, неправильного харчування або ж захворювань шлунково-кишкового тракту.

Вчасно виявивши причину проблемної шкіри, лікар зможе підібрати правильне лікування та допоможе пацієнту справитись з цією проблемою.