На нараді у Львівській ОДА керівництво ВАТ „Львівобленерго”, „Львівської залізниці”, представники обласної та міської влади Львова і управління МНС прийняли рішення про недопущення припинення постачання електроенергії споживачам мікрорайонів Левандівка, Рясне та Рясне-1. Інші проблемні питання, зокрема питання збереження, технічного обслуговування та балансової належності енергетичного обладнання тягової підстанції ПС „Клепарів”, яке раніше належало „Електрону”, будуть розглянуті найближчим часом. Про це ZAXID.NET повідомили у відділі корпоративних зв’язків ВАТ “Львівобленерго”.
Нагадаємо, що ДГТО „Львівська залізниця” попередила ВАТ „Львівобленерго”, що вимкне на ПС „КлепарівТ” ЗРП та трансформатори, які раніше належали „Електрону”, оскільки обслуговування цього обладнання не проводиться і воно перебувало у неналежному технічному стані. Саме з цієї підстанції здійснюється електропостачання споживачів мікрорайонів Левандівка, Рясне та Рясне-1.
На сьогодні склалась ситуація, за якої обладнання, що колись належало заводу „Електрон” і через яке здійснюється постачання електроенергії споживачам ВАТ „Львівобленерго”, опинилось в руках приватного підприємства. Це підприємство немає ніякого відношення до електропостачання згаданих споживачів, воно не зацікавлене в підтриманні цього обладнання в належному технічному стані та забезпеченні надійного постачання електричної енергії.
Забезпечити електропостачання споживачів згаданих мікрорайонів без підстанції „Клепарів” наразі технічно неможливо. Для цього потрібно повністю реконструювати підстанцію Л-14 та прокласти близько 20 км кабельної лінії 6 кВ, а це - тривалий період часу і значні витрати в межах 30-40 млн. грн. Через трансформатори „Львівської залізниці” на ПС „КлепарівТ” забезпечити постачання електроенергії споживачам теж не має можливості, оскільки їхнє призначення це передача електроенергії лише для електропоїздів.
ВАТ “Львівобленерго” - енергопостачальна організація, що забезпечує електроенергією 925 633 споживачів м. Львова та Львівської області. Близько 38,17% від обсягу електроенергії, що постачає Товариство, припадає на долю промислового сектора, 30,33% споживає населення, 0,88% - транспорт, 11,05% - Держжитлокомунгосп. Товариство є власністю 13 016 акціонерів, до числа яких належить і держава. Загальна кількість простих іменних акцій - 193 972 320 штук.