Необхідно створити міжвідомчу комісію, куди увійдуть представники профільних міністерств, місцевої влади, громади на експерти, які повинні визначити причини виникнення смороду у Львові та напрацювати план поетапного вирішення проблеми. Про це 25 січня розповіла представник Всеукраїнської екологічної громадської організації «Мама-86» Марта Корчемлюк.
Вона зазначила, що сморід шкідливий для здоров’я людей, проте в Україні неможливо довести, що саме призвело до того чи іншого захворювання. За її словами, саме через це отримати в суді компенсацію за завдану здоров’юне можна.
Директор ГО «Бюро екологічних розслідувань» Дмитро Скрильніков розповів, що проблема смороду у Львові не є найважливішою. Він наголосив, що не приділяється достатньо уваги очисним спорудам, що підприємства можуть розпочинати свою діяльність без очисних споруд, а в Європі це неприпустимо.
«Вивчення проблеми смороду немає постійного характеру, всі комісії, які створюються в органах місцевої влади - тимчасові. Також частково винні підприємства. Ніхто з них не економить на рекламі, а спорудження очисних споруд відкладають на кінець», - сказав Дмитро Скрильніков.
Юрист Андрій Гнида розповів, що за три роки існування проблеми немає ефективного аналізу. «Львів’яни ще не готові подавати до суду з приводу смороду у місті», - сказав він. Однак правозахисник зазначив, поки що юристи не знають, як правильно оформити позов до суду, оскільки немає визначених винних у ситуації, що склалася. «Як юрист, я не можу сказати, чи є достатньо інформації, щоб почати якусь судову справу», - сказав він.
Нагадаємо, «Львівводоканал» підписав угоду з ТОВ «Ротенбергер-Центр» на купівлю двох спеціалізованих автомобілів для гідродинамічної промивки та прочистки колекторів і автомобіль з лабораторним обладнанням для відеоспостереження колекторів на суму майже 6 млн грн. У «Львівводоканалі» зазначають, що ці автомобілі краще справлятимуться з ліквідацією закупорок каналізації.
Як інформував ZAXID.NET, СЕС Львова не має необхідного обладнання для того, аби проводити заміри на перевищення вмісту у повітрі гранично допустимих норм забруднюючих речовин.
Додамо, голова ГО «Бюро екологічних досліджень» Дмитро Скрильніков вважає, що на різних вулицях в різних частинах Львова можуть бути різні причини смороду. Водночас у ЛКП «Львівводоканал» зазначають, що до виникнення неприємного запаху у Львові причетні 12 підприємств-забруднювачів.