Проблему житлових довгобудів найуспішніше вирішують самі люди, - експерт

16:54, 16 серпня 2011

В Україні сьогодні практика є такою, що успішно вдається добудовувати ті житлові довгобуди, де самі люди, які інвестували в будівництво цього об’єкту, знаходять джерело до фінансування або залучають додаткових інвесторів.

Про це 16 серпня у Львові під час круглого столу «Інвестування у будівництво житла – діалог заради розвитку» заявив президент ВГО «Асоціації допомоги постраждалим інвесторам» Олексій Гончарук.

За його словами, це пов’язано із тим, що приватні інвестори бояться ризикувати, йти на співпрацю із забудовниками, в яких є недобудовані об’єкти, вкладати у них. «Відносини врегульовані таким чином, що бути впевненим, що у проекті саме 7 інвесторів, як каже забудовник, а не 38, не можна, тому інвестор туди не піде – прокоментував він – Йдуть, як правило, в своє, де «попали», туди й дофінансовують: або самі скидаються грішми, або ще когось залучають.

Представник компанії «Комфортбуд» Володимир Саб’як також зазначив під час круглого столу, що зокрема у Львові приватні інвестори дуже неохоче і поволі долучаються до фондів фінансування будівництва житла, до участі в довгобудах.

О.Гончарук повідомив, що поширеними в Україні є і випадки, коли проблеми є не у самого забудовника, а в банку, задіяного в проекті. Так було з будівництвом 6-8-12-ти поверхового будинку у Львові на вул. Караджича, 29. ТОВ «Буддеталь» ще у 2007 році створив Фонд фінансування будівництва цього об’єкту, управителем якого на договірних засадах став АКБ «Трансбанк». Пізніше банк втратив ліцензію, тому не міг переказувати кошти на зведення дому. Майже два роки будівництво не велося. У 2010 році забудовник був змушений змінити управителя, ним стало АТ «Європейський газовий банк». У серпні 2010 року будівництво вдалося відновити, а в травні 2011 року – будинок здали в експлуатацію. Власниками нових квартир стали 139 львівських сімей.