Продовжити дозволи усім МАФам у Львові не можна, - депутат

12:10, 19 жовтня 2011

Наприкінці року у близько 1 тис. кіосків у Львові закінчують дозволи на діяльність. Однозначно, всім продовжити дозволи не можна, але стерти усіх їх з лиця землі теж неможливо. Про це заявив 18 жовтня голова депутатської комісії архітектури, містобудування, охорони історичного середовища депутат Львівської міської ради Андріан Гутник.

Голова депутатської комісії архітектури, містобудування, охорони історичного середовища Львівської міської ради А.Гутник під час круглого столу про соціальні аспекти функціонування МАФів у Львові зазначив, що головною проблемою є те, що власники кіосків, які раніше називалися МАФами, а за новим законодавством «тимчасовими спорудами для ведення торгівельної діяльності», після отримання дозволів у міській раді, не дотримуються передбачених вимог. За його словами, вони самовільно розширюються, влаштовують невідповідний зовнішній вигляд, продають алкоголь у нічний час, попри заборону. Це викликає скарги городян.

Разом із цим, як зазначив депутат, є ряд звернень мешканців з проханням дозволити відкрити новий кіоск у тому чи іншому житловому районі Львова. Тому, на думку А.Гутника, не можна просто заборонити діяльність кіосків, встановлювати мораторій на нові кіоски.

За його словами, доцільно посилити діалог між владою та підприємцями щодо врегулювання ситуації. «Левову частку діючих тимчасових споруд треба залишати, бо вони або відповідають чинним вимогам, або їх власники згідні на те, щоб виконавчі органи затвердили певні типові форми кіосків. Підприємці хочуть це зробити», - сказав А.Гуник.

Він також додав ZAXID.NET, якщо влада не знайде компромісне рішення, то, як йому відомо, підприємці з їх працівниками вдаватимуться до радикальних дій, зокрема перекриття вулиць.

Зазначимо, директор департаменту містобудування Львівської міської ради Андрій Павлів під час круглого столу висловився за те, щоб затвердити Перспективну схему розміщення тимчасових споруд для ведення торгівельної діяльності у місті, з чіткими вимогами до їх вигляду, асортименту, пішохідної доступності тощо.