Проект нового статуту Львова ввібрав кращі практики розвитку демократії на місцевому рівні, - Ярослав Жукровський

10:45, 8 квітня 2009

"У січні 2008 року ми внесли пропозицію про запровадження інституту підзвітності посадових осіб. Ця пропозиція отримала підтримку серед членів робочої групи. Нам дуже приємно, що, напевне, вперше в Україні є спроба достатньо формалізувати та деталізувати процедуру проведення звітів посадових осіб перед територіальною громадою", - прокоментував 7 квітня ZAXID.NET член робочої групи, яка завершила розробку проекту нового Статуту територіальної громади Львова, представник Інформаційно-правового центру "Наше право" Ярослав Жукровський.

На його думку, другою важливою новацією у проекті статуту є "можливість створення і функціонування у Львові інституту місцевого омбудсмена". "Досі в Україні не було прецедентів ефективного функціонування і регламентації цього інституту. Радше в окремих проектах статутів передбачалася можливість створення посади місцевого уповноваженого, у Львові така спроба є першою, і маємо надію буде ефективною", - сказав експерт.

Крім цього, Я.Жукровський позитивно оцінив роботу з "формалізації і деталізації процедури громадських слухань і місцевих ініціатив". "До цього часу в старому статуті громадські слухання і місцеві ініціативи були не належно розписані. Якщо всі положення в новому статуті будуть прийняті в тому варіанті, в якому дала їх робоча група, це суттєво підвищить якість участі представників громади міста у прийнятті рішень. - прокоментував він - Йдеться власне про якість. Якщо за минулої депутатської каденції кількість громадських слухань була дуже малою, то за часів нової міської ради їх кількість дуже велика. Проте у нас, представників громадських організацій, є зауваження до їх якості".

Загалом, за словами Я. Жукровського, "цей проект статуту в основному ввібрав найкращі практики українських міст, певні новації Львова щодо розвитку локальної демократії, демократичних інститутів на місцевому, міському рівні".