Проектно-кошторисна документація на реконструкцію фасаду Музею Пінзеля зараз перебуває на експертизі в Державному підприємстві «Львівдержбудекспертиза». Розроблена вона на суму майже 300 тисяч гривень. Кошти на виготовлення документів надійшли з державного бюджету.
Про це ZAXID.NET повідомили у Львівській обласній державній адміністрації.
Управління капітального будівництва ЛОДА запланувало роботи на фасадах будівлі, а також монтаж дощової каналізації, блискавкозахисту та археологічні дослідження. Роботи з реставрації і реконструкції Музею розпочнуться після проведення тендеру.
Нагадаємо, що дах Музею Пінзеля у Львові мали почати реставрувати в серпні. На ремонт фасаду і даху Музею Пінзеля у Львові виділили 3 млн грн.
Як інформував ZAXID.NET, скульптури Іоана Пінзеля після експозиції у Луврі повернулись до Львова і до завершення ремонтних робіт у Музеї Пінзеля перебуватимуть у Львівській національній картинній галереї на вул. Стефаника, 3. Як зазначив заступник міського голови Василь Косів, цьогоріч на даху Музею Пінзеля мають виконати протиаварійні роботи.
Костел Кларисок, у якому розташований Музей Пінзеля, перебуває в комунальній власності. Додамо, що у приміщенні Музею хочуть створити центр медичного капеланства.
Довідка. Музей Пінзеля – музей львівської барокової скульптури, розташований у пам'ятці архітектури ХVІІ ст., будівництво якої було закінчено 1607 року. В інтер'єрі збереглися фрески Станіслава Строїнського (закінчив Римську академію), виконані у 1760-х роках на теми Старого і Нового Завіту та сцени з життя святих монашого ордену бернардинок-кларисок.
Йоган Георг Пінзель – один з найталановитіших європейських скульпторів ХVIII ст., творчість якого набуває особливого розмаху і сили у другій половині XVIII ст. Він зумів досягнути досконалості в зображенні містичного і драматичного, що добре видно у творах, які експонуються в музеї, серед яких: "Ангел", "Розп'яття", "Жертвоприношення Авраама", "Самсон, що роздирає пащу лева" та інші всесвітньо відомі твори.