Проект «Телемедицина», нещодавно затверджений на законодавчому рівні, розширюється завдяки ДТЕК

Поширена у світі практика дистанційного лікування тепер буде активно впроваджуватись і в Україні згідно з Наказом Міністерства охорони здоров’я про застосування «Телемедицини» у медичних закладах

11:13, 17 грудня 2015

ДТЕК, що став ініціатором впровадження такої мережі ще в 2012 році, продовжує підключати до неї нові лікарні — нещодавно «Телемедицина» з’явилася у Львівському ОХМАДИТі.

Для цього закладу «Телемедицина» має неабияке значення. Вже зараз в рамках спільного проекту ОХМАДИТу та Міжнародної виїзної клініки «Shriners Hospitals for Children», (м. Бостон, США), медики проконсультували он-лайн до 150-ти дітей з усієї України. 39 оглянутих було прооперовано у лікарні, а сучасне обладнання, встановлене у трьох операційних, дозволило українським спеціалістам спостерігати за роботою американських хірургів.

«Молодші колеги стають вмотивованіші, коли бачать як працює такий проекту. До цього в нашій медицині був такий собі феодалізм: я сам знаю, як робити операцію, і нікому не покажу. Це застарілий підхід, і завдяки «Телемедицині» ми долаємо пережитки і рухаємось уперед. Молоді лікарі вже навчаються завдяки проекту, тому незабаром в Україні з’явиться багато хороших спеціалістів»,—переконаний лікар хірургічного відділення ОХМАТДИТу Андрій Дворакевич.

«Телемедицина» дійсно відкриває нові можливості для обміну досвідом із закордонними колегами. Он-лайн семінари, лекції, конференції, які можна проводити завдяки новим технологіям, дозволять нашим фахівцям обирати найпрогресивніші методики лікування захворювань. Всього в Україні, завдяки фінансовій підтримці ДТЕК, до проекту вже підключено 20 медичних закладів, 5 із них — у Львівській області. За останні 5 років компанія вклала майже 8 мільйонів гривень у розвиток медичних проектів — адже в ДТЕК знають, інновації відкривають нові можливості для розвитку української системи охорони здоров’я.

«Розширення мережі медичних закладів, що підключаються до національної телемедичної системи країни, а також залучення додаткових партнерських організацій до реалізації проекту ще раз показує важливість та необхідність започаткованих нами нововведень у сфері охорони здоров’я, — говорить керівник департаменту зі сталого розвитку ДТЕК Енерго Вікторія Гриб. — Сподіваємось, що найближчим часом все більше громадян України зможуть відчути, що телекомунікацї в сфері охорони здоров’я — це не містика і не складні речі, а звичайне явище, що дає можливість поліпшити сферу медичних послуг».