Щороку восени у Львові «гарячий період» громадських ініціатив. Львів’яни, а також мешканці усієї ОТГ, які скаржились на невідремонтовані тротуари, відсутність вуличного освітлення, дитячих майданчиків, лавочок, чи поганий ремонт у школах їхніх дітей, мають шанс це змінити. Якщо довкола проблеми об’єднати мешканців району, то її можна вирішити – за це заплатить місто.
16 вересня закінчився термін подання проеків на громадський бюджет Львова. Мешканці зареєстрували 254 проекти на суму 256 млн грн. Уже незабаром розпочнеться «найгарячіше» – голосування, яке й визначить щасливчиків, проекти яких профінансує міська рада. На реалізацію проектів-переможців у 2022 році у бюджеті заклали 75 млн грн.
ZAXID.NET проаналізував усі подані проекти і розповідає, яких змін прагнуть містяни.
Парки/сквери
Понад 15 проектів на громадському бюджеті львів’яни зареєстрували з пропозиціями покращити території міських парків, а також оновити чи створити нові сквери. У центральному парку Івана Франка, наприклад, хочуть встановити лазанку. У Стрийському парку хочуть втілити одразу два проекти – облаштувати бювет з альтанкою у верхній частині парку, а також створити громадський простір з Wi-Fi та можливістю підзарядки гаджетів.
У парку «Високий замок» пропонують облаштувати дитячий майданчик у вигляді замку-фортеці. Проект майданчика робили на основі побажань дітей, які відвідують цей парк. На реалізацію цієї ідею автори проекту боряться майже за 3 млн грн.
Одразу три проекти хочуть втілити й у «Горіховому гаю». Тут хочуть встановити 50 камер відеоспостереження, щоб запобігти злочинності та підвищити безпеку. На реалізацію проекту потрібно 3 млн грн. Інший проект передбачає замощення доріжок, встановлення лавок, вуличного освітлення та іншої інфраструктури, яка б зробила громадський простір більш комфортним. Третій проект також стосується доріжок у парку.
Кінотеатр просто неба, інклюзивний, баскетбольний та тренажерний майданчики, а також відеонагляд хочуть львів’яни й у парку 700-річчя, що на проспекті Чорновола. На реалізацію проекту треба 3 млн грн.
Сучасний майданчик для активного дозвілля хочуть встановити й у парку «Піскові озера». Оновити пропонують й територію парку на вул. Малоголосківській, де мешканці, зокрема, хочуть облаштувати скейт-парк.
Облагородити хочуть й територію біля озера Стосика, а також на перехресті вулиць Дорога Кривчицька та Ніщинського. Також львів’яни хочуть створити три сквери: на вул. Полуботка, вул. Грінченка та на вул. Кульчицької.
Діти/школи
Уже традиційною на громадському бюджеті є тема дитячих майданчиків, шкіл та садків. Для львівських шкіл хочуть придбати комплекти з системою очистки води та сенсорними кнопками, щоб діти могли безконтактно пити воду в школах. На громадському бюджеті зареєстрували два однакові проекти, один стосується шкіл Галицького, Залізничного та Шевченківського районів, а інший – Личаківського, Франківського та Сихівського.
Проекти розділили по районах, оскільки вартість реалізації одного становить 3 млн грн – це максимальна сума, яку може отримати один проект на громадському бюджеті.
На території садка №70, що на вул. Максимовича, хочуть відремонтувати дитячі майданчики, у ліцеї «Львівський» хочуть відремонтувати внутрішній дворик та створити простір для проведення уроків просто неба.
Проводити заняття просто неба на оновлених територіях хочуть й у садку №134 на вул. Володимира Великого, а також у школі №99 на вул. Творчій.
Львів’яни подали цікавий проект дитячого майданчика з музичною стіною, сенсорною доріжкою та гумовим покриттям на вул. Городоцькій, 45 (приватний садок). Мешканці Левандівки зареєстрували проект створення громадського простору на вул. Вигоди із вуличними меблями, лежаками, елементами для занять йогою, ще один проект на Левандівці – це створення літньої сцени біля народного дому на вул. Широкій.
У школі №46 на вул. Науковій хочуть створити освітню лабораторію, провівши ремонт та закупивши планшети та комплекти з робототехінки.
Медицина
Чимало проектів львів’яни подають й на медичну тематику, пропонуючи закупити необхідне для медзакладів обладнання. Завдяки закупівлі фетального монітора у пологовому на Мечникова хочуть попереджати малюкову смертність, а у пологове відділення на вул. Раппопорта треба придбати ліжко для приймання пологів, а також гінекологічні крісла.
Територію поліклініки 1-ї міської клінічної лікарні пропонують капітально відремонтувати та створити простір для відпочинку пацієнтів.
На базі реабілітаційного відділення дитячої лікарні на вул. Орлика хочуть створити простір з надання реабілітаційної допомоги, для цього пропонують придбати обладнання на загальну суму 600 тис. грн. Також лікарні потрібні стерилізатори для інструментів, автор іншого проекту, який подали на громадський бюджет, пропонує закупити обладнання за 3 млн грн. Нове обладнання потрібне й 4-й міській лікарні на вул. Фредра.
Львівська ОТГ
Як і попереднього року, свої проекти на громадський бюджет можуть подавати не лише львів’яни, а й мешканці прилеглих сіл, що входять до Львівської ОТГ.
У Винниках хочуть створити сучасний безкоштовний центр дозвілля для дітей та молоді. За 3 млн грн автори проекту хочуть провести ремонт у приміщенні на вул. Галицькій та закупити необхідне обладнання та меблі.
У селі Зашків, наприклад, хочуть втілити два проекти – створити мультиспортивний простір з скейт-парком, дитячим майданчиком, футбольним та волейбольним полем, тенісним кортом та амфітеатром. Ще один проект передбачає створення нового дитячого майданчика у селі Зашків.
Також три проекти хочуть реалізувати й у Дублянах – придбати рентгенівський апарат для місцевої лікарні та облаштувати великий спортивний простір з футбольним полем, скейт-парком та вуличними тренажерами. Третій проект стосується створення молодіжного громадського центру.
У місцевому парку у Рудному хочуть замостити пішохідні доріжки, а також створити «Простір пам’яті» – ідея проекту показати незламний дух українців: від Січових Стрільців до АТО. У Малих Грибовичах хочуть встановити 50 ліхтарів на вул. Вербівка.
Усі проекти можна переглянути на сайті громадського бюджету. Переможців, як і у попередні роки, обиратимуть голосуванням, яке відбуватиметься з 1 до 15 листопада.