Проектний офіс передав Міністерству охорони здоров'я України Національну електронну систему охорони здоров'я eHealth. Про це повідомила прес-служба офісу.
«Відсьогодні подальшою розробкою і впровадженням eHealth займатиметься МОЗ, для чого в грудні 2017 року було створено ДП «Електронне здоров'я», - зазначено в повідомленні.
Зазначається, що фінансування створення MVP (minimum viable product, мінімальний життєздатний продукт) системи eHealth здійснювалося коштами міжнародних донорів - урядів США та Канади, а також Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією. Продукт передали міністерству на безоплатній основі.
«Проектний офіс eHealth за підтримки донорів розробив той функціонал, який був необхідний МОЗ для старту медичної реформи. Нам вдалося запропонувати таку архітектуру та програмні компоненти, які дадуть змогу надалі розробляти повноцінну систему eHealth в Україні з мінімальними витратами», - цитує прес-служба проектного офісу слова його голови Юрія Бугая.
Виконувачка обов'язків голови МОЗ Уляна Супрун подякувала команді Проектного офісу і зазначила, що ця робота стала прикладом не лише того, як у стислі терміни розробити важливий для держави IT-продукт. «Ми дуже чекаємо, коли eHealth запрацює не в тестовому режимі, а в роботі лікаря зможе бути менше паперів і більше пацієнта», – заявила Супрун.
У повідомленні також зазначено, що результати технічної оцінки MVP, замовленої міністерством, свідчать про відповідність продукту заявленим характеристикам і меморандуму, підписаному між відомством і громадськими організаціями щодо розробки електронної системи. «MVP eHealth рекомендовано до введення в експлуатацію без подальших застережень», - зазначено в повідомленні.
Також повідомляється, що Проектний офіс, створений представниками антикорупційної організації Transparency International Ukraine і Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ, припиняє своє існування, однак деякі члени команди продовжать підтримувати розробку eHealth.
До слова, MVP (Minimum viable product) - це продукт з мінімальним функціоналом, який можна дати користувачам для використання. Така модель використовується для тестування ідей у розробці програм з мінімальними затратами ресурсів. Зазвичай реалізується завдяки вдалому плануванню релізів, коли у перший реліз входять лише основні функції (або одна найважливіша), що дає можливість користувачам уже почати працювати, не очікуючи фінальної версії. Продукт може розширюватися і до неї можна долучати додаткові сервіси і функції.
Як повідомлялося, електронна система охорони здоров'я eHealth розпочала роботу в тестовому режимі у вересні 2017 року. Система стала доступною для реєстрації лікарів і пацієнтів. Наприкінці листопада 2016 року Міністерство охорони здоров'я підписало з низкою громадських організацій і держструктур меморандум про співпрацю у сфері створення електронної системи охорони здоров'я.