У п’ятницю, 1 березня, свій 90-й день народження святкує українська мовознавиця, заслужена професорка кафедри телебачення і радіомовлення Львівського національного університету ім. Івана Франка, академчиня НАН України Олександра Сербенська.
Олександра Антонівна працює в ЛНУ імені Івана Франка понад 55 років. Нині — професорка кафедри телебачення та радіомовлення факультету журналістики. Із нагоди її 90-літнього ювілею 1-2 березня у Дзеркальній залі головного корпусу Львівського університету проходитиме наукова конференція на тему «Засоби масової інформації в умовах інформаційно-психологічної і військової агресії Російської федерації проти України».
Під час заходу із вітальним словом виступить ректор ЛНУ Володимир Мельник, декан факультету журналістики Іван Крупський, голова Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України Ярослав Климович та ін.
Довідка: Олександра Сербенська народилась у 1929 році в містечку Золотий Потік на Тернопільщині. Батько — Антін Сербенський — був торгівцем, керував «Щадничою Спілкою», мав власну кам'яницю в центрі містечка, де часто збиралася інтелігенція. Після приходу «совітів» будинок «націоналізували», а родину з чотирма дітьми прихистив місцевий священик. Після смерті батька у 1944 році Олександра Антонівна почала працювати: спочатку бухгалтеркою, а згодом — бібліотекаркою. У 1948 роках вчителювала у Нагірянській семирічній школі у Бучацькому районі.
У 1951—1958 рр. навчалася у Львівському педагогічному інституті (тепер Дрогобицький педагогічний університет). Після закінчення викладала українську мову і літературу у Перемишлянській середній школі. Незабаром талановиту вчительку зарахували до аспірантури при кафедрі української мови Львівського державного педагогічного інституту. Кандидатську дисертацію успішно захистила у 1965 р., працювала на філологічному факультеті ЛНУ І.Франка. У той час Олександра Антонівна також викладала українську мову на факультеті журналістики. Від 1985-го до 1997 року очолювала кафедру мови ЗМІ на факультеті.
Олександра Сербенська є авторкою понад 200 публікацій із питань української термінології, культури української мови, лінгводидактики, франкознавства, зокрема, словників, посібників, монографій: «Антисуржик. Вчимося ввічливо поводитись і правильно говорити» (1993), «Феномен рідної мови в інтерпретації Івана Франка» (1997), «Нові тенденції у мові сучасної преси» (1998), «Мова преси як естетичний стереотип епохи» (2000), «Феномен усного мовлення» (2000), «Інновації в мові сучасних мас-медіа» (2001), «Актуальні проблеми екології української мови та сучасні засоби масової комунікації» (2002) та ін.
Нагороджена почесним знаком МОН України за розвиток вищої школи — Петро Могила; орденом княгині Ольги III ступеня; нагрудним знаком «Святого Юрія». Вона також є членом Національного товариства імені Шевченка.