У середу, 16 січня, комітет з питань культури і духовності затвердив нову редакцію законопроекту №4128.
Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на заступницю голови комітету Ірину Подоляк.
Як пояснює чиновниця, відтепер рішення про зміну підлеглості ухвалюється не менш ніж двома третинами від кількості членів релігійної громади.
«В законі йдеться про релігійну громаду, про тих людей, які є практикуючими християнами, релігійними, ходять до церкви і є повноправними членами не просто сільської громади, а релігійної громади», – пояснює Ірина Подоляк.
За словами парламентарки, рішення про зміну підлеглості та відповідних змін у статуті мають засвідчити підписи громади. Це рішення не впливає на зміст права власності громади. Однак, уточнює Подоляк, якщо частина релігійної громади незгодна з переходом, вона може утворити окрему громаду і укласти договір про порядок користування храмом.
Також новий документ містить низку технічних деталей, наприклад, щодо переліку документів, необхідних для реєстрації чи перереєстрації – як пояснює Подоляк, це уточнення було зроблено на прохання самих релігійних організацій.
Ірина Подоляк також наголосила, що якщо громада почала процедуру переходу, зміни підлеглості, то з майном, яке належить цій громаді, забороняється вчиняти будь-які дії, тобто не можна його в заставу віддати, продати, не можна його міняти, іпотеку встановити. До закінчення процесу переходу. Законопроект внесений до порядку денного 17 січня.
Як повідомлялося, Вселенський патріарх Варфоломій у суботу, 5 січня, підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. Згідно з цим документом, Вселенський патріархат проголошує створену в межах України автокефальну Церкву своєю духовною донькою з кафедрою у Києві.