Профспілка Львівського телебачення назвала «аферою» реформу НТКУ

Гендиректор НТКУ не сприйняв всерйоз закиди з боку ТРК «Львів»

17:54, 25 жовтня 2016

Колектив ТРК «Львів» оприлюднив колективне звернення до президента України Петра Порошенка, прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та до голови ВРУ Андрія Парубія, у якому висловив недовіру гендиректору НТКУ Зурабу Аласанії.

«У проекті держбюджету на наступний рік передбачені кошти для національного суспільного телебачення України. Нас поки що ще не перевели у суспільне телебачення. Наразі ми є державним телебаченням, яке з 1 січня має бути суспільним. Згідно з законом, профспілку мають повідомити за 3 місяці до змін у нашій діяльності. До січня залишається два місяці, а жодної інформації про переведення нас у суспільне телебачення немає», - пояснив ZAXID.NET голова профкому ЛОДТРК Мирослав Уханський.

За його словами, кошти для функціонування державного телебачення у бюджет не закладені, а отже, якщо державне телебачення не переведуть у суспільне, то роботу можуть втратити 300 людей, однак колективне звернення одноголосно підтримали лише 77 працівників, які були присутні на зборах.

Гендиректор НТКУ Зураб Аласанія у коментарі ZAXID.NET сказав, що не знає про звернення ТРК «Львів» (філії НТКУ «Львівська регіональна дирекція») і не сприйняв цю інформацію всерйоз.

«Реформа триває, як це має бути. Я також переживаю (щодо держаного фінансування, - ред). Це залежить від депутатів, які голосуватимуть за бюджет у грудні. Таких звернень є багато, може кожен місяць. Я не буду ніяк реагувати, вони ж не до мене звертаються», - сказав ZAXID.NET Аласанія.

У зверненні, опублікованому на офіційній сторінці ТРК «Львів», також назвали суспільне мовлення «грандіозною авантюрою».

«Усе, що зараз відбувається, скидається на грандіозну авантюру, результатом якої може стати те, що держава, перебуваючи у стані війни, в тому числі й інформаційної, може втратити найважливіший інструмент донесення правдивої інформації до населення. Схоже, що люди, які взялися за створення суспільного мовлення в Україні, або переоцінили свої здібності, або свідомо готують під цієї завісою рейдерське захоплення системи державного телерадіомовлення, - йдеться у зверненні. - Схоже, що люди, які взялися за створення суспільного мовлення в Україні, або переоцінили свої здібності, або свідомо готують під цієї завісою рейдерське захоплення системи державного телерадіомовлення».