Програма Google навчилася імітувати людську мову слухаючи звичайні розмови між людьми

12 травня

Нова розробка Google - бот Duplex - синтезує людську мову так якісно, що на слух її неможливо відрізнити від живої людини. Всі, кому подзвонить бот, будуть попереджені, що з ними розмовляє комп'ютер, заявили представники компанії виданню Verge.

Здібності бота Duplex імітувати голос людини були продемонстровані цього тижня на організованій конференції розробників Google. Бот подзвонив в перукарню, щоб зарезервувати час стрижки. Голос, що генерується комп'ютером, застосовував розмовні вирази, робив паузи і навіть перефразував самого себе, тобто звучав як справжня людина.

Голос контролювала програма DeepMind WaveNet компанії Google. Програма навчилася звучати по-людськи, вислухавши безліч розмов між людьми, для того, щоб зрозуміти як саме їх наслідувати.

У заяві Google йдеться, що компанія оцінила всі аргументи, висунуті при обговоренні нової розробки, і розуміє важливість чесного та прозорого використання нових технологій. «У цю програму буде вбудована функція повної гласності з тим, щоб цю систему можна було ідентифікувати», - йдеться в документі.

Google заявляє, що програма спрямована на те, щоб підтримувати «природню» розмову в реальному світі через смартфон користувача. У заяві Google сказано, що компанія цінує отримані коментарі та критику і що всі зауваження будуть враховані до запуску остаточної версії цієї програми.

Демонстрацію голосових здібностей Duplex прокоментувала професор університету Північної Кароліни Зейнеп Тюфекчі, яка вивчає взаємний вплив нових технологій і суспільства. Вона назвала програму лякаючою і охарактеризувала її як «очевидне зло». Пізніше вона написала в Twitter, що це прямий, свідомий обман користувачів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
У Львові після масової бійки з ножовими пораненнями госпіталізували трьох людей
Україна почала створювати на Азовському морі військово-морську базу
Вселенський патріарх зробив нову заяву щодо надання автокефалії українській православній церкві
Початок тижня в Україні розпочнеться з сильних дощів і відчутного похолодання
Водійка Mersedes A170 вчинила дивну ДТП в центрі Львова. Фото дня
«Щоб перемогти смерть, доведеться перестати бути людиною»
В Одесі здійснено збройний замах на місцевого активіста
В окупованому Криму заявили про нестачу питної води
Найкращі фото 25 Book Forum Lviv
Український співак Іван Попович потрапив у важку ДТП