Більше місця для двох: уряд оновив правила іпотечної програми «єОселя»

Зміни стосуються площі житла в кредит та пільг для ветеранів

22:24, 23 червня 2026

Через місяць почнуть діяти оновлені правила державної іпотечної програми «єОселя», повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко, передає пресслужба уряду. Кого стосуються зміни і в чому їхня суть, читайте на сайті ZAXID.NET.

Пільги для ветеранів

Передусім ідеться про розширення категорій, які можуть отримати кредит на житло за пільговою ставкою. Тепер оформити пільгову іпотеку зі ставкою 3% річних зможуть ветерани та сім’ї загиблих захисників України.

«Ми і надалі покращуватимемо умови програм для наших захисників, ветеранів та їхніх сімей», – сказала глава уряду.

Зміни в нормах площі

Інша зміна стосується усіх учасників програми «єОселя» і торкається площі житла, на яке можна отримати кредит.

Не пропустіть найважливіше Додайте ZAXID.NET у вибрані в Google Додати

Якщо в лютому 2026 року уряд встановив правило, за яким для однієї або двох людей можна взяти кредит на квартиру площею не більше 52,5 м², то тепер це зміниться.

Затишний квартал MHouse від компанії «Інтергал Буд» – це три будинки комфорт-класу, які дозволяють користуватися всіма перевагами міського життя. Водночас завдяки розташуванню кварталу в дуже спокійному районі можна насолоджуватися тишею та близькістю до природи.

Відповідно до нових правил норми площі для оформлення іпотеки для квартир будуть такі:

  • 52,5 м² – для однієї людини;
  • 73,5 м² – для сім’ї з двох або трьох людей;
  • додатково 21 м² – на кожного наступного члена сім’ї, починаючи з четвертого;
  • загальна площа – не більше 115,5 м².

Нормативні площі будинків для оформлення державної іпотеки такі:

  • 62,5 м² – для однієї людини;
  • 83,5 м² – для сім’ї з двох або трьох людей;
  • додатково 21 м² – на кожного наступного члена сім’ї;
  • загальна площа – не більше 125,5 м².

Правила щодо площі стосуються усіх позичальників за програмою «єОселя». Дізнатися про них більш детально можна на сторінці програми на порталі «Дія».