Програму розвитку інфраструктури оптових аграрних ринків створять на Волині

18:57, 13 лютого 2009

Наразі у Волинській області зареєстровано 36 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, які протягом 2008 року надали послуг на суму 476,3 тис. грн, що на 312,2 тис. грн більше, ніж за аналогічний період попереднього року. В області функціонує 28 пунктів заготівлі плодоовочевої продукції, 43 - іншої сільгосппродукції та 233 пункти із заготівлі молока. Крім того, заготівлею молока займаються 950 збирачів молока. Тому можна із впевненістю сказати, що на Волині створена широка інфраструктура агропромислового комплексу. Про це 13 лютого розповів начальник головного управління агропромислового розвитку Волинської ОДА Анатолій Аршулік.

Як повідомив власкор ZAXID.NET, також забезпечення селян мінеральними добривами, посівним матеріалом, засобами захисту рослин здійснюють більше 20 комерційних структур. Спеціалізовані підприємства, наприклад ВАТ "Волиньагрореммаш", філії НАК "Украгролізінг" та ТОВ "Укравтозапчастина" здійснюють реалізацію, фірмове обслуговування, ремонт, надання у користування за договорами лізінгу техніки для сільгоспвиробників області. Функціонує 117 дільничних лікарень та пунктів ветеринарної медицини, організовано роботу 170 ветеринарних аптек і аптечних кіосків.

"Для збереження генетичного потенціалу худоби на Волині діє 463 пункти штучного осіменіння маточного поголів’я, з яких 284 обслуговують тільки худобу особистих господарств населення", - зауважив начальник головного управління агропромислового розвитку Волинської ОДА Анатолій Аршулік.

Проте в області не створена система повноцінного моніторингу, аналізу та прогнозування кон’юнктури ринку, збирання і поширення інформації щодо рівня цін на сільськогосподарську продукцію та продовольство: закупівельні, оптові, роздрібні. Така інформація має бути оперативною та доступною для кожного сільськогосподарського товаровиробника.

На думку начальника управління агропромислового розвитку, таку систему можна утворити шляхом об’єднання сільськогосподарських виробників у інформаційно-маркетингову мережу. Основна проблема тут - це те, що виробники не об’єднуються у групи виробників - обслуговуючі кооперативи, оскільки такі структури не реєструються як неприбуткові організації. Цей факт унеможливлює формування однорідних партій товару, наприклад, овочів із однаковим терміном зберігання.

Також планується створити програму розвитку інфраструктури оптових аграрних ринків до 2015 року і в майбутньому розглянути її на сесії Волиньради. Щодо появи оптових ринків, то така ідея стане привабливою для інвесторів лише тоді, коли буде наявна уся необхідна документація. Зокрема, розроблений попередній план освоєння земельної ділянки, попереднє техніко-економічне обґрунтування та план реалізації проекту.