Прогресивна шкала оподаткування, затверджена законом прийнятим 27 березня, буде стосуватись лише пасивних доходів (дивіденди, відсотки, роялті, інвестиційний прибуток) і не стосуватиметься заробітної плати. Про це повідомив міністр фінансів Олександр Шлапак.
Прогресивна шкала оподаткування зі ставками 15%, 20% і 25%, затверджена законом «Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні», буде застосовуватися тільки до пасивних доходів, тоді як заробітна плата, як і раніше, обкладатиметься за ставками 15% і 17%.
«Зарплату не обкладатимуть за прогресивною шкалою», - підтвердив цю позицію спікер Верховної Ради Олександр Турчинов.
Глава Мінфіну уточнив, що до пасивних доходів належать дивіденди, відсотки, роялті, інвестиційний прибуток. При цьому платник податку за підсумками року матиме здійснити перерахунок нарахованого (утриманого) податку.
Раніше Олександр Шлапак повідомив, що пасивний дохід у розмірі до 20 тис. грн на рік оподатковуватися не буде. Для доходу розміром від 20 тис. грн до 236 тис. грн ставка становитиме 15%, від 236 тис. грн до 500 тис. грн - 20%, а понад 500 тис. грн - 25%. Проте щороку ці порогові величини індексуватимуть, оскільки вони прив'язані до розміру прожиткового мінімуму.
Нагадаємо, вчора, 27 березня, Верховна Рада України прийняла закон «Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні». У ньому, зокрема, йдеться про те, що уряд збільшить оподаткування великого бізнесу, замінить векселі облігаціями, збільшить акцизи на алкоголь і цигарки та інше.