Прохідний бар’єр в 5% – предмет політичної торгівлі, – нардеп

09:49, 31 травня 2011

При піднятті прохідного бар’єру до 5% в новому виборчому законодавстві, велика кількість голосів українських виборців просто пропаде. А сама теза про підняття прохідного бар’єру може стати предметом політичної торгівлі влади, навіть по відношенню до своїх союзників.

Про це в ефірі «5 каналу» заявив депутат від НУ-НС Юрій Ключковський.

 «На виборах 1998 року, коли був 4% бар’єр, втрачено було близько третини голосів, тобто ці голоси нікуди не зараховувалися і ні на що не вплинули – люди проголосували, голоси пропали. При 5%, наприклад за результатами 1998 року пропало би близько половини  голосів. Я боюся, що та сама ситуація повториться і тепер, оскільки із забороною блоків, і  в зв’язку з вступом в дію норми заборону участі у виборах партії, яка не бере участі у виборах протягом 10 років – партії піде маса. А це означає, що голоси будуть розсіюватися. Якщо на вибори підуть усі 180 партій, які сьогодні зареєстровані, і якщо ці партії будуть набирати, навіть, від 0,1% до 2% - це вже набере багато. Ці голоси просто пропадають», - заявив нардеп.

 «Бонус – це легенда, насправді мандати розподіляються виходячи з кількості голосів, поданих за партії, які подолали бар’єр. І тоді говорять про бонус, а насправді – це порушення пропорційності. У Росії, наприклад, партія, яка отримала 20% голосів, отримала 40% мандатів, а партія, яка отримала 40% голосів, отримала 60% мандатів. Така ситуація дуже часта, коли високий бар’єр. Тому бар’єр в 5% - дуже високий. Я маю підозру – це предмет торгівлі, навіть зі своїми союзниками. Підняли до 5%, опустять до 4% – і будуть усі щасливі», - додав він.