Насправді закон діє лише на папері, і допоки він запрацює в реальності мине ще багато часу. А час у цій ситуації – ворог. Звичайно, ніхто з тих людей, які займаються порятунком хвостатих безпритульних, своєї справи не залишить, однак «стихійне» благодійництво – це лише таке собі рятівне коло, яке дозволяє втриматися на плаву, але не рятує від проблеми. Нічийні собаки та коти не подінуться з вулиць наших міст доти, доки люди не змінять своє ставлення до них і не навчаться цінувати кожне життя кожної живої істоти.
Чи це можливо? Мабуть, так. І це зараз намагаються зробити десятки волонтерів у всій країні. Зокрема, вони влаштовують цілий рух з цього приводу. Організовують виставки для безпритульних кішок і собак, форуми, виставки краси для безхатьків. Одним словом, культурне життя чотирилапих завирувало. І це дає свій результат – на сюжети, статті, фото звертають увагу, комусь стає жаль, хтось шукає друга, і цих собак та котів починають прилаштовувати . А отже, це діє…
Реклама для безхатьків – саме в цьому полягає основне покликання центру адопції. І такий уже в травні запрацює у Львові.
Центр адопції полегшить життя таким, як Ігор Сайко, і дасть змогу справді зменшити кількість безпритульних тварин у місті. Саме сюди можна буди приводити кота чи собаку, якого відмиють, полікують, організують йому фотосесію і познайомлять із людиною, яка справді захоче забрати цього пухнастика.