Прокуратура через суд зобов'язала підприємство у Бродах відремонтувати укриття

Компанія «Стальворк», яка виготовляє радіатори та котли, не погоджується зі звинуваченнями та оскаржуватиме їх у суді

12:03, 13 липня 2023

Золочівська окружна прокуратура через Львівський окружний адмінсуд суд зобов'язала підприємство «Стальворк» у Бродах облаштувати занедбане укриття для 700 працівників. У прес-службі Львівської обласної прокуратури у четвер, 13 липня, розповіли, що на балансі компанії перебуває протирадіаційна споруда цивільного захисту.

«Суд визнав протиправною бездіяльність балансоутримувача укриття та зобов'язав вжити заходів щодо приведення його в належний технічний стан. Підприємство протягом тривалого часу, нехтуючи безпекою працівників не забезпечило приведення даного приміщення у стан готовності. Відповідно, унеможливило використовувати його за призначенням. Мова йде про сховище загальною площею близько 400 м²», – йдеться у повідомленні прокуратури.

Прес-служба Львівської обласної прокуратури не називає назву підприємства. Однак на опублікованих фото є номер укриття, за яким можна встановити його адресу. Йдеться про сховище компанії «Стальворк», яка займається виробництвом радіаторів і котлів центрального опалення. Керівником підприємства є Роман Грицишин. У рішенні Львівського окружного адміністративного суду йдеться, що укриття раніше належало Бродівському механічному заводу. У сховищі можуть перебувати 732 людини. Рішення суду компанія може оскаржити впродовж 30 днів.

Укриття, яке перебуває на зберіганні підприємства «Стальворк» (Фото Львівської обласної прокуратури)

Наступного дня після публікації новини, 14 липня, до ZAXID.NET звернувся співвласник команії «Стальворк» Мар'ян Грицишин. За його словами, рішення не набрало законної сили й підприємство оскаржуватиме вирок суду. Мар'ян Грицишин розповів, що власником сховища є Фонд державного майна, а «Стальворк» прийняв його на зберігання.

«Ми 20 років оберігали укриття. Світлина, яку опублікувала прокуратура, зроблена два дні тому. В укритті є приблизно 20 приміщень. А в тому приміщенні, що на фото, взагалі не було світла. Приміщення аварійне. До інших ми провели світло, почали прибирати. На допомогу прийшов працівник ДСНС, зробив кілька фото й воно вже на сайті. На підприємстві загалом працює до 30 людей. Почалася війна й ми все облаштовували своїми силами: повичищали що могли, занесли воду, продукти, аптечки. Ніхто за купу років не виділив нам для цього й копійки. Всі казали виключити те укриття з фонду захисних споруд. Є листи з департаменту цивільного захисту. Ми не власники сховища. Власником є Фонд держмайна. Йдуть суди й ми доводимо свою правоту», – розповів Мар'ян Грицишин.

Він наголосив, що Фонд держмайна звертався до суду й надіслав лист, про який не згадали у рішеннях суду, а долучили лише в клопотанні. Мар'ян Грицишин надав для ZAXID.NET копію листа.

Копія листа, яку надав Мар'ян Грицишин

У листі Фонду держмайна йдеться, що підприємство «Стальворк» прийняло укриття на зберігання у 2011 році. Тоді сховище не мало захисних дверей, систем вентиляції, систем водопостачання та водовідведення тощо. Фонд держмайна зазначає, що компаній «Стальворк» провела низку робіт, щоб покращити стан сховища. Зокрема, перекрила дах головного входу, відремонтувала вхідний тунель та санвузли, замінила двері та електричне освітлення тощо. Фонд держмайна додає, що укриття перебуває у такому стані, в якому його прийняли на зберігання.

Крім цього, у листі зазначено, що виконавчий комітет Бродівської міської ради у 2021 році визначив укриття як непридатне, а міська рада рекомендувала регіональному відділенню Фонду держмайна виключити укриття з фонду захисних споруд. Також про недоцільність використання укриття за призначенням повідомляв департамент з питань цивільного захисту Львівської ОВА.