У межах розслідування кримінального провадження за фактом подій на Євромайдані, прокуратура закликає людей, які постраждали під час сутичок, надати свої свідчення.
Про це 26 червня під час відкритого столу «Випробування Майданом» в УКУ повідомив слідчий Львівської обласної прокуратури Володимир Базилюк.
«Станом на сьогодні велика частка людей, які потерпіли під час боїв на Майдані в Києві, досі не встановлена. Тому прохання повідомляти людям, щоб вони не боялися жодних репресій і приходили давали свідчення», – зазначив Базилюк.
Для цього потерпілий повинен подати медичні документи, в яких зазначається, де і скільки часу він проходив лікування, який у нього був стан і тому подібні речі. У випадку, коли таких документів немає, адже часто лікування проходило стихійно, або ж лікарі в цілях безпеки зазначали інший діагноз, варто вказати лікарню або лікарів, які проводили лікування.
«Ці дані необхідні для того, щоб визначити ступінь тілесних ушкоджень кожної особи», – пояснив Базилюк.
Після цього, за словами слідчого, всі дані оформляються і відправляються на Київ.
Окрім того, буде проводитись слідчий експеримент, під час якого потерпілого відвозитимуть до Києва для відтворення перебігу подій.
Також слідчий додав, що потерпілому варто привести якомога більше свідків, які перебували з ним під час подій на Майдані або під час лікування.
«Дуже часто трапляються випадки, коли люди хочуть зарахувати себе до числа потерпілих, щоб в майбутньому отримати якісь дивіденди, тому що, можливо, статус «майданівця» через кілька років до чогось прирівнюватиметься. Нам на гарячу лінію телефонували дуже багато людей, і тільки 10% з них дійсно постраждали під час боїв», – підсумував Базилюк.