Прокуратура Львова вимагає скасувати ухвалу щодо тарифів

12:08, 25 жовтня 2011

Львівська міська рада отримала протест прокуратури міста Львова на ухвалу Львівської міської ради №857 від 29.09.2011 «Про скасування рішення виконавчого комітету від 31.05.2011 №561 (зі змінами)».

Про це 25 жовтня ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Як зазначено у протесті, прокурор міста Львова вимагає ухвалу Львівської міської ради №857 від 29.09.2011 «Про скасування рішення виконавчого комітету від 31.05.2011 №561 (зі змінами)» скасувати.

Протест прокурора зупиняє дію опротестованого акта і підлягає обов’язковому розгляду відповідним органом або посадовою особою у десятиденний строк після його надходження.

Протест прокурора Львівська міська рада отримала сьогодні, 25 жовтня.

У протесті прокуратури міста Львова за підписом першого заступник прокурора міста Львова О.Соболя зазначено, що проведеною перевіркою встановлено, що «зазначена ухвала суперечить вимогам чинного законодавства та підлягає скасуванню».

Прокуратура пояснює свою думку, зокрема тим, що депутати можуть скасовувати рішення виконкому, якщо воно не відповідає Конституції чи законам України, водночас «із змісту оскарженої ухвали неможливо встановити, яким саме нормам чинного законодавства не відповідає скасоване рішення виконавчого комітету Львівської міської ради».

У прокуратурі також запевняють, що, згідно з нормами чинного законодавства, «оскільки обов’язки щодо встановлення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій віднесено саме до компетенції виконавчого комітет Львівської міської ради, Львівська міська рада (депутати, – ред.), скасовуючи рішення щодо затвердження тарифів, не могла приймати рішення щодо відновлення чинності дії попередніх тарифів». Разом з тим, законодавства України не передбачає порядку відновлення чинності скасованих нормативно-правових актів.

Також, стверджують в прокуратурі міста, ухвала депутатів суперечить вимогам закону, адже перегляд тарифів можливий на підставі аналізу звіту про відстеження результативності регуляторного акту, яким вони встановлені. У даному випадку прокуратура відзначає відсутність відповідного аналізу регуляторного акта.

«Недотримання наведеної процедури перегляду рішення виконавчого комітету… може призвести до заподіяння шкоди міському бюджету у вигляді покриття збитковості комунальних підприємств, якими надаються відповідні послуги за рахунок коштів місцевого бюджету», – зазначено в ухвалі.

Відтак, протест прокурора «зупиняє дію опротестованого акта і підлягає обов’язковому розгляду відповідним органом або посадовою особою у десятиденний строк після його надходження».

Як інформував ZAXID.NET, 24 жовтня речниця обласної прокуратури Мар’яна Гайовська  повідомила, що прокуратура міста Львова проводить перевірку ухвали сесії Львівської міської ради, якою було скасовано тарифи на комунальні послуги.

20 жовтня депутати подолали вето мера Львова Андрія Садового на ухвалу, якою було скасовано рішення виконкому щодо визначення тарифів на утримання будинків та прибудинкових територій у Львові. «За» це рішення проголосували 63 депутати. Більшість з них - це депутати "Свободи". Підтримали їх депутати від Партії регіонів, партії "Пора", партії "УДАР" та Народного руху.

Як наголосив Андрій Садовий, рада має право скасовувати рішення виконкому, але повертати попереднє рішення в силу не може. Тобто, на сьогодні, скасувавши рішення виконкому, яке встановлювало розмір тарифів, депутати не можуть ввести в дію попередні тарифи і Львів отримує тариф 0.

Відтак у місті можуть виникнути проблеми з вивозом сміття та електропостачанням.

Нагадаємо, напередодні експерти з юридичного факультету ЛНУ ім. І. Франка також наголосили на тому, що ухвала «Про скасування рішення виконавчого комітету від 31.05.2011 № 561 (зі змінами)», якою скасували тариф на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій для населення у м. Львові, є незаконною.