Прокуратура Львова спільно з управлінням охорони культурної спадщини Львівської ОДА розробила механізм, за яким вдасться доводити всі порушення пам’яткоохоронного законодавства до суду. Про це повідомив 18 лютого на прес-конференції прокурор Галицького району Львова Сергій Янчишин.
Зокрема, таку практику апробовано на справі щодо псування фасаду будинку вул. Братів Рогатинців, 22.
«Доведено завдану шкоду. «Укрзахідпроектреставрація» провела експертизу. Ми також витребували дані з державного історичного архіву, адже ремонти могли робитися (на фасаді цього будинку, – ред.) і в 50-і роки, і за радянських часів, і, можливо, автентичність була порушена раніше», – пояснив прокурор.
Він наголосив, що такої практики навіть позовних заяв чи кримінальних проваджень досі майже не було.
«Провадження зараз розглядається в Господарському суді Львівської області. Ми будемо реагувати на такі факти і при доведенні шкоди, при встановленні факту псування чи знищення будемо заявляти до суду. Всі такі провадження перебувають на моєму особистому контролі і на контролі прокуратури міста», – сказав він.
Як інформував ZAXID.NET, начальник управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко зазначає, що експерти підраховують, яку суму збитків має відшкодувати власник будинку, який проводив незаконні ремонтні роботи на вул. Братів Рогатинців, 22 у Львові.
Нагадаємо, прокуратура Львова в судовому порядку вимагає від одного з приватних підприємств відновити первинний вигляд будинку №22 на вул. Братів Рогатинців у Львові.
Представник фірми «ТІР», яка виконує упорядкування фасаду будівлі Наталія Петрик розповіла, що фірма заплатить штраф за те, що розпочали ремонтні роботи без повідомлення про це управління охорони історичного середовища, а пластикові вікна буде замінено.