Слідчі прокурори Шевченківського району міста Києва провели обшук у квартирі засновника української біткоіни-спільноти Михайла Чобаняна. Про це він сьогодні повідомив на своїй сторінці в Facebook. А сам обшук відбувся ще вчора, 3 листопада. Обшук проводився на підставі рішення Шевченківського суду.
Згідно з документом, з клопотанням про проведення слідчих дій звернувся прокурор Шевченківської районної прокуратури у рамках розслідування кримінального провадження від 30 листопада 2014 р. за ч 1. ст. 200 Кримінального кодексу (незаконні дії з електронними грошима, караються штрафом від трьох до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).
«Клопотання мотивоване тим, що під час моніторингу глобальної мережі Інтернет встановлено ресурси kuna.com.ua і kuna.io, власником яких фактично є Михайло Чобанян і за допомогою яких користувачам надається можливість купити, ввести / вивести (електронні гроші) криптовалюту Bitcoin, правила випуску якої не узгоджені з Національним банком України, що своєю чергою порушує порядок використання грошей на території України», - сказано у документі.
В ході обшуку, зі слів підприємця, вилучили 7 телефонів, планшет, сім-карти, роутер, усі флешки і SD-карти, особисті речі родичів і брошури про біткоіни.
Зі слів Чобаняна, біткоін-спільнота України цілий рік активно співпрацювала з НБУ, банківською галуззю, юристами, журналістами та громадськістю для популяризації криптовалюти в країні, проте всі ці зусилля були «поставлені під питання декількома напівграмотними слідчими».
Крім того, Чобанян закликав сьогодні о 19.30 зібратися лідерів IT-ринку та керівників компаній, що постраждали від силовиків зустрітися та обговорити ситуацію, що склалась.
Українська асоціація Bitcoin Foundation Ukraine нещодавно приєдналась до української міжбанкові асоціації ЕМА. Крім того, Україна входить в ТОП-10 країн за кількістю користувачів Bitcoin-гаманців.
Біткойн – безкоштовна система електронної валюти, яку в 2009 році започаткував японець Сатоші Накамото. Сам він називав біткойни монетарною системою, яка створена як «нові гроші для цифрової епохи».