Правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо приватизації ВАТ «Львівська вугільна компанія». Про це стало відомо з відповіді прокурора Львівської області Романа Федика на запит народного депутата Павла Кишкаря.
16 лютого 2015 року відомості про порушення кримінального провадження внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань слідчим відділом Сокальського РВ ГУ МВС України у Львівській області. Справу порушено за ч.2 ст.363 ККУ «Зловживання владою або службовим становищем».
Згідно з матеріалами кримінального провадження, правоохоронці підозрюють, що службові особи ЗАТ «Львівсистеменерго», яке брало участь у приватизації підприємства у 2000 році, спільно з працівниками регіонального відділення Фонду держмайна занизили вартість оцінки майна ВАТ «Львівська вугільна компанія», що призвело до суттєвого зниження державної частки у статутному фонді підприємства та заподіяло значну матеріальну шкоду державі.
Це вже не перша спроба правоохоронців розслідувати приватизацію єдиного на Західній Україні вуглезбагачувального підприємства.
У квітні 2009 року, СБУ порушило справу за ст. 191 ККУ «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Слідчі з’ясували, що у процесі приватизації державного підприємства «Центральна збагачувальна фабрика «Червоноградська», що забезпечувала збагачення всього вугілля, яке видобувається в Червоноградському вугільному басейні, було створене нове підприємство ВАТ «Львівська вугільна компанія», в якому 32,6% належало державі, а 54% ЗАТ «Львівсистеменерго». Правоохоронці виявили, що працівники «Львівсистеменерго» подали у фонд держмайна неправдиві дані про фактичну частку коштів внесених у статутний фонд новоутвореного ВАТ «Львівська вугільна компанія» і в результаті незаконно отримали акцій новоствореного підприємства на 1,2 млн грн.
У травні 2010 та управління СБУ у Львівській області ще раз заявило про порушення під час створення ВАТ «Львівська вугільна компанія». Називали ті самі суми державних втрат – 1,2 млн грн і знову порушили справу ст. 191 ККУ, а також за ст. 366 ККУ «Службове підроблення».
В свою чергу Фонд держмайна вже кілька років безуспішно намагається продати свою частку у підприємстві з огляду на його збитковість. Так, останній раз ФДМ виставило на продаж 37,58% державного пакету акцій ПАТ «Львівська вугільна компанія» 17 вересня 2014 року за стартовою ціною у 114,9 млн грн.
На момент створення ВАТ «Львівська вугільна компанія» (2000 рік), серед власників ЗАТ «Львівсистеменерго» були Олександр Францишко, який пізніше став заступником міністра вугільної промисловості та родичі Петра Олійника, голови ЛОДА (2005-2008 роки) який на той час був головою міської ради Червонограда.
Згідно з останніми даними ресурсу SMIDA крім ФДМ, акціями «Львівської вугільної компанії» володіють три луганські компанії пов’язані з Наталією Королевською, екс –міністром соціальної політики - «Асп Трейд Груп» (16,7%), «Вантажно-транспортне управління» (22,8%) та «Іфорас» (23%).