Прокуратура Києва проводить розслідування діяльності Держкіно. За словами заступника прокурора Києва Андрія Андрєєва, відомство виявило порушення у діяльності кінокомпаній, які отримали фінансування від Держкіно. Про це повідомляє ТСН.
«Ми отримали оперативну інформацію, яка дозволяє стверджувати, що ці підприємства після отримання бюджетного фінансування мали взаємовідносини з фіктивними підприємствами, оплачуючи неіснуючі послуги», - сказав він.
За інформацією ТСН, під перевірки потрапили всі компанії, які протягом останніх трьох років отримували бюджетне фінансування, серед яких кіностудія Довженка, «Пронто фільм», «Анімаград», студія «Кінороб», «Інсайт медіа», «Директорія кіно», а також сам голова Держкіно Пилип Іллєнко.
Проте голова Держкіно Пилип Іллєнко заперечує цю інформацію. Він повідомив, що ані до Держкіно, ані йому особисто не надходило жодного офіційного звернення від прокуратури, яке стосувалося б згаданого в новинах розслідування. Він назвав сюжет ТСН «брехливим» та «маніпулятивним». «Тому мені дуже дивно, що представники київської прокуратури вирішили виступити зі "звинуваченнями" саме через випуски новин телеканалу, який тривалий час веде брудну інформаційну кампанію щодо Держкіно та мене особисто, а не у формах, передбачених чинним законодавством», - написав він у своєму Facebook.
Також він наголосив, що час виходу сюжету було обрано таким чином «коли я фізично не можу його прокоментувати. Проте після повернення до Києва я обов'язково поспілкуюся з мас-медіа з цього приводу».
Нагадаємо, що у ТСН це не перший сюжет про наразі не доведену корупцію у Держкіно. У відповідь на це свою підтримку відомству висловили у відкритому листі близько 200 українських кінематографістів.
«Держкіно під керівництвом нинішнього голови є максимально відкритим для ЗМІ та громадськості. Голова Агентства регулярно інформує про діяльність Держкіно в усіх видах медіа. Під керівництвом Пилипа Іллєнка, для забезпечення прозорості вперше запроваджено пряму трансляцію конкурсу кінопроектів, що претендують на державну підтримку. Крім того, конкурс є відкритим для відвідувачів та журналістів. Хочемо нагадати, що рішення щодо оцінки проектів приймає незалежний колегіальний орган авторитетних фахівців у сфері кіно», - зокрема йдеться у листі.
Нагадаємо, що у Держкіно існує система пітчінгів, які проходять повністю відкрито та мають відеотрансляцію. Також варто зазначити, що останніми роками у покат вийшла рекордна кількість українських фільмів, створених за підтримки Держкіно. У 2016 році в прокат вийшло понад 30 фільмів, у 2017 – близько 40-ка.
Також фільми, створені за підтримки Держкіно неодноразово брали участь у великих міжнародних фестивалях, зокрема у Каннському.