З часу окупації Російською Федерацією півострова Крим незаконно утвореними органами влади анексованого півострова проводиться так звана «націоналізація» підприємств, установ та організацій, які перебувають у власності держави Україна.
Зокрема, 1 квітня цього року прокуратура АР Крим розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного заволодіння посадовими особами незаконно створеного органу – «Ради міністрів Республіки Крим» майном найбільшого в Україні дитячого табору – «Міжнародний дитячий центр «Артек», що перебуває у державній власності, шляхом передачі майна дитячого табору у власність Росії (ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Як наслідок, українській державі заподіяно майнову шкоду в особливо великих розмірах, йдеться в повідомленні прес-служби Генпрокуратури України.
Як повідомляв ZAXID.NET, 16 березня 2014 року у Криму відбувся так званий «референдум» про приєднання півострова до Росії, який пройшов на фоні окупації півострова.
18 березня Путін та самопроголошена влада Криму підписали договір про приєднання Республіки Крим та Севастополя до складу РФ.
20 березня Держдума, а 21 березня Рада Федерації РФ ратифікували «угоду» з самопроголошеною владою Криму про приєднання до Росії на основі результатів «референдуму».
21 березня президент Росії Володимир Путін підписав ці закони, завершивши, таким чином, анексію кримського півострова.
2 липня міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що збитки, завдані Україні анексією Криму, склали 1 трлн 180 млрд грн.
4 лютого 2015 року Верховна Рада України визнала юрисдикцію Гаазького трибуналу щодо злочинів Росії в Україні, а 18 березня 2015 року прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Генпрокуратурі розпочати в Гаазькому трибуналі процес щодо анексії Криму Росією