Прокуратура галицького району Львова розслідує факти, озвучені управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради щодо незаконних робіт на пр. Свободи, 15-18 у Львові (кафе «Вежа крамарів»). Справу внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань, повідомив прокурор Галицького району Львова Сергій Янчишин на прес-конференції.
Також прокуратура розслідує ситуацію щодо робіт та встановлення пластикових вікон у пам’ятці національного значення на вул. Вірменській, 30 та Коперника, 20.
«З 20 листопада (2012 року) всі повідомлення, які навіть були у ЗМІ, я вношу до єдиного реєстру досудових розслідувань. З 20 листопада я їх вніс вісім. Але це не означає, що точно відбувся злочин. Внесення в реєстр дає змогу дослідити, чи є порушення», – сказав прокурор району.
Водночас депутат Львівської міської ради Андрій Мочарський повідомив на прес-конференції, що отцю-настоятелю храму Святих апостолів Петра і Павла (костел Єзуїтів) доводиться самостійно ходити і домовлятися з власниками кафе «Вежа крамарів» про те, щоб вони не забудовували нічого під стінами храму.
Голова Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Андрій Салюк своєю чергою поінформував, що якщо раніше кафе проводило роботи і облаштовувало собі територію прямо під вівтарною частиною храму, то зараз вдалося домовитись і воно трохи відступило.
«Але вони все одно стоять на охоронному мурі», – сказав експерт.
Як інформував ZAXID.NET, ресторан «Вежа крамарів» у центрі Львова під виглядом заміни плитки заливає бетонний фундамент прямо під стінами костелу Єзуїтів. Про це на брифінгу 1 лютого повідомив журналістам заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів. Натомість представники ресторану наполягають, що проходить лише заміна плитки та паркана, «вкопувати» нічого в землю не будуть.
Нагадаємо, восени у Львівській міськраді висловили стурбування тим, що на проспекті Свободи, 16-18 під виглядом літнього майданчика хочуть встановити павільйон вздовж єдиного збереженого фрагменту середньовічного міського оборонного муру XIV століття та колегії і костелу Єзуїтів, які внесені до спадщини ЮНЕСКО.