Прокурору Львівщини дали місяць часу, щоб показати роботу

14:06, 5 квітня 2016

Представники громадських організацій Львівщини дали новопризначеному прокурору Львівщини Віталію Мякішеву місяць часу для того щоб показати перші результати роботи. Під час зустрічі з прокурором 5 квітня вони обговорили основні проблеми Львівщини, які належать до повноважень прокуратури та мали можливість поставити усі незручні питання.

Зустріч розпочалася із того, що керівник ГО «Рабів до раю не пускають» Іван Спринський, який був одним із ініціаторів зустрічі, попросив присутніх у залі прокурорів вийти. Він наголосив, що нема чого прогулювати робочий час. Мякішев наказав прокурорам покинути зал, що вони і зробили під оплески активістів.

Під оплески активістів прокурори покинули зал

Представники громадських організацій попросили прокурора назвати реальні справи на попередніх посадах. Зокрема, питалися про гучні випадки покарання чиновників.

«Працюючи прокурором Брусилівського району, я ініціював порушення кримінального провадження проти голови та секретаря селищної ради, які незаконно роздавали земельні ділянки. Було декілька таких епізодів. Ці особи були засуджені судом і відбули чотири і три роки реального ув’язнення. В районі, крім голови райдержадміністрації, не було вищих посадовців», – наголосив Мякішев.

Згодом, за його словами, уже на посаді заступника прокурора Житомирської області він керував напрямком підтримання державного обвинувачення в судах. Під його керівництвом була виграна справа про повернення земель на яких планували незаконно видобувати бурштин до лісового фонду.

«Землі були виведені олігархічними кланами із лісового фонду та переведені до категорії земель загального користування для того, щоб там можна було добувати бурштин. Справу в суді виграли та передали землі до лісового фонду», – розповів Мякішев.

На прохання активістів, які цікавилися, чи розуміє він основні проблеми Львівської області, він сказав, що основними проблемами є ріст злочинності, незаконні забудови та руйнування історичного середовища, а також незаконна вирубка лісів та видобуток корисних копалин.

Представники громадськості також попросили взяти на контроль розслідування справи про вибух на базі львівського БМОП «Беркут» у лютому 2014 року. Мякішев пообіцяв вивчити це питання та «довести справу до логічного завершення».

Він також запевнив, відповідаючи на питання присутніх, що ніхто у Верховній Раді не лобіював його призначення і він не є ставлеником Віктора Шокіна, який призначив його перед звільненням з посади Генпрокурора. Він зазначив, що ніколи не спілкувався із Шокіним, а також із кримінальними авторитетами.

Суттєвого компромату на нового прокурора активістам знайти не вдалося. Єдиний цікавий факт оприлюднив представник ГО «Розвиток Громади» Олег Долінський. За його інформацією, за часів Мякішева в смт Брусилів Житомирської області, де він очолював прокуратуру, демонтували пам’ятник Тарасу Шевченку та перенесли на околицю села, а на його місці з’явився кафе-бар, що належить дружині прокурора.

Мякішев був готовий до цього питання. Він сказав, що цю ділянку справді минулого року придбала його дружина, а  до перенесення пам’ятника Шевченкові він не має стосунку, бо таке рішення прийняв виконком селищної ради. Він передав активістам копію рішення.

Щодо майна, то він запевнив, що у його сім’ї немає автомобілів. Дружина їздить на Mercedes S-Класу, якого їй подарував її батько. Детальніше про статки Віталія Мякішева та його родини ZAXID.NET уже писав після його призначення у тексті «Чим володіє новий прокурор Львівської області».

Активісти домовилися з прокурором за тиждень сформувати перелік основних проблем Львівської області та наступного понеділка, 11 квітня, зустрітися із керівниками громадських організацій для того, щоб розставити пріоритети у їх вирішенні.

Нагадаємо, 31 березня представники низки громадських організацій зірвали представлення прокурора Львівської області Віталія Мякішева, мотивуючи це тим, що його призначення відбувалося без узгодження із громадськістю, конкурсу та попереднього обговорення кандидатур.