«Пропонуємо артисту, який гастролює в Криму, представляти Україну в Європі»

Лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя прокоментував відбір на «Євробачення»

12:19, 15 лютого 2016

Після того, як лідером 2-го півфіналу національного відбору на конкурс «Євробачення» став харківський музикант SunSay (Андрій Запорожець), довкола нього зчинилась активна полеміка. Окрім того, що конкурсна пісня порушує правила «Євробачення» музиканта звинувачують у тому, що він активно виступає в Росії.

Йому пригадали, зокрема, і інтерв’ю російському пропагандистському каналу Life News, за яке його колега по гурту 5nizza Сергій Бабкін вибачився перед українцями.

Висловив свою думку і лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя. Він наголосив, що наважився зробити це, адже «Антитіла» участі у відборі не беруть.

«Я сам не підтримую "типу патріотичні" бурління навколо виступів в Росії та окупованому українському Криму тих чи інших артистів. Я вважаю, що кожен робить свій вибір, під впливом різних обставин і це його право», - зазначив музикант на своїй сторінці у Facebook.

Він написав, що вражений піснями Андрія Запорожця (SunSay) та Джамали. «Іноді людина не свідомо стає інструментом втілення молитов і сподівань мільйонів людей. Мені здається з Джамалою саме той випадок. Просто прийшов час», - прокоментував Тополя виступ Джамали.

На його думку, як мінімум п'ять артистів з-поміж конкурсантів гідні представляти Україну на конкурсі. Проте музикант та волонтер звернув увагу на те, що конкурс «Євробачення» завжди мав політичний контекст, адже конкурують між собою не артисти, а країни.

«І це, напевно, тільки в нашій країні можливий такий абсурд, коли ми на рівні МЗС засуджуємо і вимагаємо від усього світу застосування санкцій до євро-депутатів, які здійснюють візити до окупованого Криму. Але самі! Офіційно! пропонуємо артисту, який гастролює в окупованому Криму представляти країну в Європі?», - пише Тополя.

Далі музикант наводить декілька прикладів: «Артист в якийсь момент разом з менеджментом прийняв рішення, зважив всі "за" і "проти", проаналізував ситуацію, і 18 липня 2014 року поїхав до окупованого Крим, співати».

«Але артист зважив всі "за" і "проти" і в акурат кривавого крошилова під Іловайськом (30 серпня 2014 року), полетів співати для росіян "грандіозний концерт" у Санкт-Петербурзі. Упевнений, було весело».

«Через пів року, 24-го січня сепаратисти, з російських градів, за підтримки російських кураторів і російськими боєприпасами, обстріляли житловий квартал у Маріуполі... Але артист знову зваживши все, приймає рішення, анонсує і через місяць дає концерт в Москві».

Тарас Тополя зауважив, що є багато артистів, які співають в Росії. Проте багато з них віддають волонтерам величезні суми грошей для допомоги армії. Крім того, ці артисти не претендують на те, щоб представляти країну на офіційному рівні.

Джамала ж «співає не тільки про трагедію Кримсько-Татарського народу. У словах проекція тієї біди, яку ми переживаємо всім народом сьогодні... Я хочу щоб про це почув світ».

Нагадаємо, гурт «Антитіла» відомий активною допомогою українській армії.