Пропутінські байкери організували «європейську штаб-квартиру» в Словаччині

«Нічні вовки» перебувають під санкціями у США та Канаді через агресію проти України

1 серпня

Міністерство закордонних справ Словаччини вважає «тривожним» той факт, що «Нічні вовки» – російська націоналістичне байкерське угруповання, близьке до президента Володимира Путіна, – тепер має базу в Словаччині. Про це пише «Європейська правда» з посиланням на BBC.

Словацький підрозділ «Нічних вовків» створив осередок біля Братислави, де розміщені старі танки та броньовики. Російський уряд називає його «європейською штаб-квартирою» «Нічних вовків».

Російські байкери перебувають під санкціями США, їх підозрюють у наданні військової допомоги проросійським бойовикам в Україні.

База байкерів поблизу Братислави, фото Týždenník KOMENT

Прес-секретар МЗС Словаччини Петер Суско вважає, що діяльність байкерів повинна бути «ретельно відстеженою».

«Ми вважаємо, що вплив її членів є шкідливим, особливо через поширення своїх думок, які прагнуть переписати історію», – сказав він.

Коли його попросили вказати приклад таких «спірних думок», речник нагадав російські постулати про те, що «Крим є, був і буде російським, що Сталін був великим героєм, що НАТО – це злочинна організація тощо».

Суско додав: «Вони стверджують, що це клуб, вони не є урядовою організацією, тому важко втрутитися через російське посольство».

«Звісно, є велике занепокоєння, що люди, які висловлюють погляди, прямо протилежні зовнішньополітичному світогляду Словаччини, намагаються самоорганізуватися на території Словаччини», – наголосив він.

Територія бази належить Йозефу Гамбалеку – лідеру словацького підрозділу «Нічних вовків». Він каже, що хоче відкрити тут військовий музей. Йозеф Гамбалек бував у Росії, згідно з повідомленнями ЗМІ, особисто знайомий з російськими байкерами.

Міністерство оборони Словаччини заявило, що займеться вивченням правового підґрунтя діяльності клубу.

Нагадаємо, відомі факти прямого фінансування «Нічних вовків» з боку Кремля, спецслужб та злочинних кіл Росії. Вони також користуються відкритим заступництвом РПЦ в особі московського патріарха. Керівництво клубу було в Росії звинувачували у злочинній діяльності проти інших незалежних байкерських клубів Росії не про-путінської орієнтації, зокрема з застосуванням насильства та зброї.

«Нічні вовки» брали активну участь в інтервенції Росії в Криму, унаслідок чого потрапили під санкції США і Канади. «Нічні вовки» також вербували найманців для участі у війні проти України на території Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Браконьєри вирубують ліс на території майбутнього національного парку. Відео з дрона
Головні новини Львова за 19 листопада
У Винниках відкрили удосконалену транспортну розв’язку без лівих виїздів
«Авто Євро Сила» оголосила блокування доріг по всій Україні. Онлайн-карта блокпостів
Недобудовану лікарню на Львівщині продали з аукціону за 10,5 тис. грн
У львівському «вікні життя» залишили місячну дівчинку
У Кабінеті міністрів розповіли про етапи монетизації субсидій 2019 року
На Закарпатті протестувальники перекрили трасу Київ–Чоп
Вселенський Патріархат невдовзі затвердить дату проведення Об’єднавчого собору в Україні
В найближчі дні в Україні пройдуть дощі зі снігами і посилиться вітер