Пропутінські байкери організували «європейську штаб-квартиру» в Словаччині

«Нічні вовки» перебувають під санкціями у США та Канаді через агресію проти України

1 серпня

Міністерство закордонних справ Словаччини вважає «тривожним» той факт, що «Нічні вовки» – російська націоналістичне байкерське угруповання, близьке до президента Володимира Путіна, – тепер має базу в Словаччині. Про це пише «Європейська правда» з посиланням на BBC.

Словацький підрозділ «Нічних вовків» створив осередок біля Братислави, де розміщені старі танки та броньовики. Російський уряд називає його «європейською штаб-квартирою» «Нічних вовків».

Російські байкери перебувають під санкціями США, їх підозрюють у наданні військової допомоги проросійським бойовикам в Україні.

База байкерів поблизу Братислави, фото Týždenník KOMENT

Прес-секретар МЗС Словаччини Петер Суско вважає, що діяльність байкерів повинна бути «ретельно відстеженою».

«Ми вважаємо, що вплив її членів є шкідливим, особливо через поширення своїх думок, які прагнуть переписати історію», – сказав він.

Коли його попросили вказати приклад таких «спірних думок», речник нагадав російські постулати про те, що «Крим є, був і буде російським, що Сталін був великим героєм, що НАТО – це злочинна організація тощо».

Суско додав: «Вони стверджують, що це клуб, вони не є урядовою організацією, тому важко втрутитися через російське посольство».

«Звісно, є велике занепокоєння, що люди, які висловлюють погляди, прямо протилежні зовнішньополітичному світогляду Словаччини, намагаються самоорганізуватися на території Словаччини», – наголосив він.

Територія бази належить Йозефу Гамбалеку – лідеру словацького підрозділу «Нічних вовків». Він каже, що хоче відкрити тут військовий музей. Йозеф Гамбалек бував у Росії, згідно з повідомленнями ЗМІ, особисто знайомий з російськими байкерами.

Міністерство оборони Словаччини заявило, що займеться вивченням правового підґрунтя діяльності клубу.

Нагадаємо, відомі факти прямого фінансування «Нічних вовків» з боку Кремля, спецслужб та злочинних кіл Росії. Вони також користуються відкритим заступництвом РПЦ в особі московського патріарха. Керівництво клубу було в Росії звинувачували у злочинній діяльності проти інших незалежних байкерських клубів Росії не про-путінської орієнтації, зокрема з застосуванням насильства та зброї.

«Нічні вовки» брали активну участь в інтервенції Росії в Криму, унаслідок чого потрапили під санкції США і Канади. «Нічні вовки» також вербували найманців для участі у війні проти України на території Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Від Порошенка до Петриненка
За минулу добу на Донбасі загинули двоє українських військових
Головні новини Львова за 18 вересня
ЄСПЛ зобов'язав владу утриматися від доступу до будь-яких даних з телефону Наталії Седлецької
Як Ленін українізовував Крим
РАГУlive. Випуск за 18 вересня
Верховна Рада висунула Олега Сенцова на Нобелівську премію миру
«Вибачся. Скажи, що ти ідіот»
Україна домовилася з МВФ про підвищення цін на газ
У 225 мешканців Львівщини діагностували хворобу Лайма