На вихідних у львівській «Школі штудерної ультразвукової діагностики» пройшов дводенний практичний семінар для УЗД- спеціалістів. Під час нього професор Ягелонського університету Марцін Вєхець та доктор Агнєшка Ноцунь презентували новий винахід – 3D-окуляри, які допомагають лікарям точніше виявляти вади серця у плоду.
Винахід навчає сканувати серце плоду на основі ЗD-моделей органу з різноманітними вадами. Таким чином, лікарям стає легше виявити проблему та вжити заходів для її вирішення.
Згідно з даними ВООЗ, вроджені вади серця зустрічаються з частотою від 4 до 8 немовлят на 1000 новонароджених. Перебіг цієї патології буває дуже складним та критичним, через що близько 35% дітей народжених з вадами серця помирають в перші тижні або місяці життя. Уникнути трагічних наслідків допомагає рання діагностика патології ще в утробі матері.
Пренатальна діагностика вроджених вад серця практикується серед лікарів вже десятки років та постійно зазнає позитивних змін. А 3D-окуляри професора Марціна Вєхеця та доктора Агнєшкі Ноцунь презентовані у «Школі штудерної ультразвукової діагностики» роблять прорив у цій сфері та зможуть врятувати десятки дитячих життів.
«Вроджені вади серця, які виникають ще у внутрішньоутробному періоді, виявляють до народження лише у 40% випадків. Вони трапляються приблизно в 1% плодів. Хоча важко переоцінити їх значення, адже це – друга серед найпоширеніших причин дитячої смертності після народження», – розповів професор Ягелонського університету Марцін Вєхець.
Спеціалісти УЗД з усієї України отримали можливість ознайомитися з приладом та спробувати його у роботі одразу після польських колег – адже ЗD-окуляри представили у «Школі штудерної ультразвукової діагностики» після першої презентації у Кракові.
«Ми запрошуємо відомих лекторів з-за кордону, долучаємо наших українських лікарів, які можуть розказати про новинки, власні досягнення та найновіші технології у світі», – зазначив директор «Школи штудерної ультразвукової діагностики» Ігор Волошин.
Відтак, завдяки дводенному практичному семінару сфера пренатальної діагностики вад серця в Україні може стати на рівень вищою. Цей фактор зможе зменшити кількість смертей серед новонароджених.
Про інші семінари та навчання можна дізнатися на сайті «Школі штудерної ультразвукової діагностики» на сайті.