Прориву у врегулюванні донбаської кризи найближчим часом чекати не варто, – Кучма

Другий президент України закликав Європу відмовитися від подвійної стратегії і згадав про Будапештський меморандум

21:17, 25 червня 2015

Представник України в Тристоронній контактній групі, другий президент України Леонід Кучма наголосив на низці труднощів у питанні врегулювання ситуації на Донбасі, пов’язаних із позицією сторін, та заявив, що не чекає на швидкий прорив у цьому питанні.

«Росія на сьогодні із задоволенням віддає нам Донбас, публічно, в крайньому випадку: «Беріть, будь ласка». Вони зруйнували все і вся, а ми маємо взяти і за це відповідати… Тут нам пропонують, що кордон вони не збираються, бачте, віддавати українсько-російський. З одного боку — Росія, з іншого — ці люди (члени «ДНР» і «ЛНР»), які хочуть із військових перетворитися на поліцію або міліцію і таке інше», – сказав Кучма журналістам у Житомирі в четвер, 25 червня, передає «Інтерфакс-Україна».

У зв’язку з цим представник України в Тристоронній контактній групі знову наголосив, що «відповідальність у цьому плані українська є, і ми кроки відповідні конкретні, зрозумілі для всіх маємо робити, роз’яснювати свою позицію, але водночас європейці разом з американцями, які підписували передусім Будапештський меморандум, мають (чинити) відповідно».

«Нехай вони на нього (президента РФ Володимира Путіна) також тиснуть, а не роблять так, знаєте ось, «Росія страждає, торговельні санкції, європейці страждають». А те, що протягом трьох останніх років проти України торговельні санкції Росія застосовує, – усі мовчать», – зазначив він.

Кучма додав, що лише за перший квартал 2015 року експорт України до Росії впав на 62%.

«Тож така, як-то кажуть, подвійна стратегія Європи, зокрема й щодо цього конфлікту, – вона, на превеликий жаль, не дає упевненості, що цю проблему буде розв’язано. Отже, давайте налаштуємося на довгостроковий процес у цьому плані. Головне, знову ж говорю, – припинення вогню. Якщо цього не буде, про жодні розмови не може бути й мови», – наголосив представник України в Тристоронній контактній групі.