Львівський проект місця пам’яті «Простір Синагог» номінували на премію Європейського Союзу з сучасної архітектури. Це перший український об'єкт, який може отримати цю нагороду.
Проект «Простір Синагог» є ініціативою з вшанування історії євреїв у Львові та кращого розуміння спільної міської історії і спільної спадщини самими львів’янами і гостями міста. Творцями проекту став архітектор Франц Решке та Софі Янке, яка є в авторкою інсталяції «Увіковічнення». В доопрацюванні проектної документації брав участь український архітектор Юрій Столяров.
Участь у конкурсі беруть 356 архітектурних проектів. У січні члени журі оберуть п’ять об’єктів-фіналістів, які судді відвідають у квітні. Церемонія нагородження переможців відбудеться 26 травня у Барселоні. Переможець отримає нагороду у розмірі 60 тис. євро. Також у премії існує спеціальна відзнака - 20 тис. євро.
Премія була заснована Фондом Міс ван дер Рое та Європейською комісією в 2001 році. Проект з України потрапив у список номінантів цієї премії вперше. Нагороду присуджують раз на два роки за проекти втілені в цей період. Завданням премії є досягнення розуміння трансформацій і формування європейського середовища, відзначення інновацій в галузі архітектури (як концептуальних, так і будівельних), і привернення уваги до важливих вкладів європейських професіоналів у розвиток нових ідей.
Нагадаємо, Простір Синагог відкрили у вересні 2016 року. Проект включає в себе законсервовані залишки синагоги «Золота Роза», яка була знищена у 1940-х роках, відкритий для відвідувачів фундамент єврейського Будинку навчання (Бейт Гамідрашу) та меморіальну інсталяцію «Увіковічнення».