Просто прийти і виселити людину з оселі – незаконно, – експерт

09:28, 4 жовтня 2013

Новий власник може виселити попереднього з квартири лише за рішенням суду та разом з виконавчою службою. Інакше такі дії – неприпустимі.

Про це в ефірі ток-шоу «Відверта розмова» розповів начальник відділу контролю за виконанням рішень Львівської обласної виконавчої служби Павло Коцюбинський. Випадок виселення, під час якого були присутні журналісти «24 каналу», прецедентний, адже до того такого не було.

«Так не можна, тому що ми всі розуміємо: там можуть знаходитися особисті речі цієї людини, можливо, там є неповнолітні діти. В таких випадках необхідно залучати органи опіки і піклування, щоб не було порушені права і свободи дитини. Тому ця процедура досить копітка, яка потребує серйозного підходу», – наголосив Павло Коцюбинський.

Він додав: «Коли державний виконавець все це робить як державний службовець, то він описує все майно, є поняті, є представники міліції. Це все може відбуватися під відеозапис. Це все фіксується відповідними документами. Щоб так прийти і сказати, що я є власник квартири, викинути іншу людину, – це є не зовсім вірно, з точки зору юридичної».

Нагадаємо, у Львові працівники виконавчої служби вночі виселили львів'янку з квартири. На Джорджа Вашингтона Юліана проживала з 2008 року, як доказ показує документи і договір про купівлю-продаж. Та цю квартиру жінка взяла у кредит, а коли не мала змоги виплачувати гроші, домовилась із банком, що продасть помешкання, і віддасть борг. Натомість, як стверджує жінка, банк, незважаючи на домовленість таки виставив її помешкання на аукціон, про який, вже колишню власницю, не повідомили.