Протести медиків Львівщини переростуть у всеукраїнські, - співорганізатор

19:05, 25 березня 2011

Акція протесту медиків на Львівщині, що почалася 1 березня, й організована організаціями Вільної профспілки медичних профспілок України, не припиниться, вона переросте у загальноукраїнську, адже відстоюються загальногалузеві інтереси, права всіх медичних працівників України. Про це 25 березня під час прес-конференції у Львові заявив голова Вільної профспілки медичних працівників України Олег Панасенко.

О.Панасенко повідомив, що «Рада голів ВПМУ вирішила продовжувати акції протесту, і до акції протесту у Львівської області будуть приєднуватися інші регіони України, де є ВПМУ». Про наступні акції буде повідомлено згодом.

Голова ВПМУ оголосив вимоги:

1. Негайно припинити скорочення мережі бюджетних лікувальних закладів, кількість робочих місць, особливо у сільській місцевості.

2. Створити гідні та безпечні умови роботи медичним працівникам і забезпечити необхідним сучасним обладнанням та медикаментами бюджетні лікувальні установи.

3. Визнати вірусні гепатити, СНІД, туберкульоз професійними захворюваннями медичних працівників.

4. Привести штатний розпис лікувальних установ у відповідність до стандартів.

5. Підвищити зарплату медпрацівника, довівши її до рівня, не нижчого від середнього по промисловості.

6. Встановити обов’язкову матеріальну допомогу на оздоровлення у розмірі посадового окладу при наданні щорічної відпустки.

7. Відновити усі передбачені законом доплати до посадових окладів.

8. Впровадити державну страхову медицину.

9. Забезпечити соціальний діалог між ВПМУ, іншими громадськими організаціями та владою для широкого обговорення реформування медичної галузі України.

О.Панасенко заявив: «Ми не проти реформ, які передбачають покращення медичних послуг, підвищення зарплати медичним працівникам, ми за такі реформи».

Проте, за його словами, під виглядом реформ в Україні відбувається щось зовсім інше. Він навів окремі приклади: у с. Лазірка Полтавської області, проігнорувавши думку громади, закрили лікарню, яка обслуговувала 20 тис. мешканців довколишніх сіл, лишили три місця для сімейних лікарів; в с. Ординське Донецької області закрили відділення психіатричної допомоги, що обслуговувало 8 міст та навколишні села. Психічно хворим пропонується їхати за допомогою за 120 км; у Верхньорогачинському районі Херсонської області закрили лікарню, яка мала хірургічне, травматологічне, пологове відділення, теж пропонують звертатися за медичною допомогою за 120 км у Нову Каховку. О.Панасенко вважає, що такі дії можуть привести до трагічних наслідків: «Усі пам’ятають сюжет по телебаченню, що на Чернігівщині звинуватили анестезіолога, що він не втрятував життя, якому була потрібна термінова хірургічна операція. Анестезіолог лікує синдроми і симптоми, дає наркоз. Він не є вузьким спеціалістом, що може терміново виконати операцію. Хірург з обласного центру зміг доїхати тільки через 6 годин. За цей час хворий помер».

Панасенко заявив: «ВПМУ проти таких псевдореформ, які виглядають не як реформи, а як геноцид українського народу. Усі говорять, що за радянських часів у нас медицина була найкращою у світі. Не треба під виглядом реформування руйнувати те що у нас є, - медичну галузь».