Протестувальники в Рясному блокують вхід на пресувальну лінію

20:31, 24 січня 2017

Італійські інженери не змогли сьогодні, 24 січня, налаштувати пресувальну лінію в Рясному. Протестувальники їх не пропустили. При в’їзді в цех – мешканці Рясного, а окремі представники радикальних організацій розклали намет та гріються біля вогню.

Розкладений намет, вогонь у бочках та стіл з наїдками. Так зараз виглядає головний під’їзд до пресувального цеху на вулиці Шевченка. Біля вогнища гріються противники ідеї пресування у Рясному. Переконувати їх прийшли міські чиновники та народні депутати.

«Для чого є брикетувальні станції? Для того, що у шість разів зменшують його (сміття, – ред.) запаковують спеціально і далі його можна інакше транспортувати. Тому що так на таких умовах інші полігони готові приймати», – пояснив заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Пресувати сміття – тимчасове рішення, допоки немає нового сміттєпереробного заводу. Однак протестувальників жодні аргументи не влаштовують.

«Тут можуть встановити цілодобову камеру, для того щоб всі знали, що тут відбувається, – каже народний депутат України Ірина Подоляк. Проте у відповідь один з протестувальників сказав: «Шановна, ми вам пояснюємо одне – тут та лінія працювати не буде, а ви дальше пробуєте нав’язати нам як це все гарно, за чиї гроші це куплено».

Блокує цех і керівник міської організації УНСО Віталій Бабяк. Раніше її представники зривали сесію міськради та охороняли скандальне будівництво на Варшавській-Сосновій. Тепер стоять на Рясному і вимагають переговорів.

«Потрібно сідати за стіл переговорів і нормально спілкуватись. Брати представників міста, області», – каже Віталій Бабяк.

Тим часом за стіною стоїть обладнання, яке готове до роботи. Сюди мають заїжджати сміттєвози і викидати відходи на транспортер, далі – робота за технікою.

«Екскаватор на транспортер подав сміття, його подали на гору. Це сміття опускається вниз, тут пресується, тут буде дріт його стягувати в кубики», – пояснив представник фірми «Грінера» Ігор Козак.

Брикети вантажитимуть у транспорт та відвозитимуть на полігони. Рідину зі сміття збиратимуть у резервуари, а звідти її у бідонах забиратимуть на очисні споруди. Техніку мали запустити інженери, однак і їх протестувальники не пустили.

Нагадаємо, Львівська міськрада затвердила перелік ділянок для організації тимчасових майданчиків для перевантаження та брикетування сміття в кожному районі Львова.