Проти руйнування будівель Львова виступили 20 художників

19:07, 3 червня 2016

20 художників зібралося у середмісті Львова на мистецький пленер «На руїнах». Своєю творчістю близько 20 художників висловлюють власну позицію ― закликати до збереження історичної частини Львова. Тому й малюють проблемні зони.

«Ми хочемо запам'ятати це, яким воно є зараз, і хочемо, щоб воно швидше помінялося в кращу сторону», ― зазначила організатор пленеру Анна Манюк.

Перша локація для митців ― вулиця Федорова, де уже кілька років пейзаж середмістя псують розвалені будівлі.

«Не тільки малювати треба те, що є радісне. Але медаль має два боки, художники малювали не тільки весілля, і сонечко, і квіти, але і хворих в ліжку. Я малював і Майдан, коли ґума горіла. Воно в історії все залишиться», ― поділився думками художник Орест Манюк.

Пліч-о-опліч на пленері працюють художники з гучними іменами і ще зовсім молоді. Мистецьке око тут приваблює передовсім разюче протилежний Львів.

Такого ж контрасту шукає і відомий митець із Закарпаття Антон Ковач.

«Хочемо привернути увагу мистецькими засобами. Я сьогодні взяв пензля до рук, як лейтмотив взяв вікно, в яке вже ніхто давно не дивиться і через це вікно видно вершину нашої міської Ратуші, а на ній прапор український. Можливо, хтось колись задумається над тим, чого власне воно так є. Тому всім патріотам, які зараз живуть в місті Львові, я зичу багато енергії і сил, щоб вони викорінювали байдужість», ― пояснив Антон Ковач.

У наступні дні художники малюватимуть на вулиці Нижанківського та площі Міцкевича. А по завершенні півсотні творів із пленеру покажуть у Першій Медіатеці.